Piłka Siatkowa. Siatkarze z „Trójki” na makroregionalnej konsultacji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Tłuszczu

W dniach 21-22 maja na Hali Sportowej w Tłuszczu odbyła się Konsultacja Kadry Makroregionu Wschód Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rocznika 2009. Miała ona na celu wyłonienie kandydatów na Kampy, czyli zgrupowanie kadry Polski rocznika 2009.

 

 

W konsultacji na zaproszenie koordynatora wojewódzkiego pana Marka Kotulskiego oraz trenerów Jarosława Andrzejewskiego i Jakuba Michalaka wzięli udział trzej siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Kacper Truchan.

Na hali odbyły się trzy treningi, na których trenerzy oceniali chłopców z województw mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Miejmy nadzieję, że nowo nominowany trener reprezentacji Polski rocznika 2009 – Artur Sierzchuła powoła na Kampy również gołdapian. Wcześniej, bo w kwietniu w Ostródzie odbyła się konsultacja siatkarskich ośrodków szkolnych chłopców z województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz Jakuba, Nikolasa i Kacpra wziął w niej udział Mateusz Repow (SP 3 Gołdap).

Konsultacja składała się z dwóch części: testów oceny poziomu motorycznego i oceny techniki indywidualnej zawodników. Po analizie wyników i stworzeniu listy rankingowej wyłoniono najlepszych siatkarzy Warmii i Mazur. Udział naszych młodych zawodników w testach traktujemy jako ogromne wyróżnienie dla samych zawodników oraz naszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi i UKS „Trójka” Gołdap.

 

 

 

Powiązane artykuły