Nowoczesne oświetlenie domu – sprawdź inteligentne rozwiązania

Dziś coraz więcej ludzi poszukuje nowoczesnego oświetlenia do swojego domu. Obecnie światło odgrywa kluczową rolę w aranżacji każdego wnętrza, a praktycznie każdy z nas zwraca uwagę na wystrój mieszkania. Wiele różnych stylów aranżacyjnych sprawia, że ciągle mamy ochotę na zmiany, zgodnie z obecnie panującymi trendami.

Projektując nowoczesne oświetlenie domu, warto zwrócić uwagę na to, aby doskonale wpasowało się w wygląd naszego wnętrza, ale także było funkcjonalne i energooszczędne. Dziś dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED, jesteśmy w stanie oświetlić swój dom wedle własnego pomysłu, a jedynym ograniczeniem jest tylko nasza własna wyobraźnia.

 

Oświetlenie domu – nowoczesne systemy

Lampy w domu najczęściej montowane są na suficie i pełnią funkcję głównego oświetlenia pokoju, kuchni, salonu czy sypialni. Wadą takiego rozwiązania okazują się bardzo często być cienie, które ograniczają kąt świecenia lamp i sprawiają wrażenie słabo doświetlonego wnętrza. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, które będzie w stanie oświetlić całe nasze pomieszczenie, jest system oświetlenia szynowego. Jest to niezwykle wygodny i uniwersalny system oświetleniowy, który będziesz mógł zastosować w każdym pokoju Twojego domu. Ma on wiele zalet konstrukcyjnych, a z jego udziałem będziesz mógł stworzyć dowolny kształt linii oświetleniowych, a także wybrać do nich kilka, a nawet kilkanaście reflektorów czy lamp wiszących.

 

Lampy w domu a oświetlenie szynowe

Oświetlenie szynowe to dziś najbardziej elastyczny spośród wszystkich systemów oświetleniowych. Jego podstawą są szynoprzewody stanowiące tory zasilające dla podłączanych do nich lamp. Szyny oświetleniowe możemy łączyć w różne długości na ścianie bądź suficie, a także instalować w linii prostej, czy pod kątem. Do ich zasilania służą dedykowanie przyłącza zasilania, dzięki którym podłączyć całą linię oświetleniową na jej początku, końcu lub przelotowo przy pomocy odpowiedniego złącza.

Cały szynoprzewód możemy podłączyć do prądu podobnie jak żyrandol, wyłącznie w jednym miejscu, a nasz tor będzie odpowiadał za dostarczanie prądu to wszystkich lamp do niego wpiętych. Taka konstrukcja sprawia, że każda lampa na szynoprzewód może być zasilania z jednego źródła prądu, a zamontowana w dowolnym miejscu toru szyny. Taka konstrukcja sprawia, że w tym systemie możemy dowolnie regulować miejsce montażu naszych lamp wzdłuż toru, bez potrzeby przerabiania instalacji, czy kompletnej modernizacji naszego oświetlenia.

 

Nowoczesne oświetlenie w domu

Nowoczesne oświetlenie domu dziś bardzo często jest połączone z możliwością sterowania światłem przy pomocy pilota, czy aplikacji na smartfonie. Są to obecnie bardzo wygodne rozwiązania, które umożliwią nam sterowanie naszym oświetleniem bez potrzeby użycia standardowego włącznika światła. Oświetlenie szynowe przedstawione wyżej również możemy wyposażyć w taki system, poprzez dobranie do niego odpowiednich źródeł światła. Żarówki SMART dostępne są z różnym rodzajem gwintów, a ich sterowanie odbywa się poprzez naszą domową sieć Wi-Fi. Żarówki, które zamontowaliśmy w naszych domowych lampach, powinny znajdować się z zasięgu naszej domowej sieci internetu, dzięki czemu bez problemu sparujemy je z dowolnym urządzeniem mobilnym. Po dopisaniu wszystkich żarówek SMART do aplikacji będziemy w stanie (w zależności od rodzaju żarówki) włączać lub wyłączać światło, zmieniać jego jasność czy kolor jedynie kilkoma ruchami palca na ekranie naszego telefonu.

 

Oświetlenie nowoczesnego domu w 2022 roku

Nowoczesne oświetlenie w naszym domu to obecnie nie tylko lampy, które swoim wyglądem nawiązują do pionierskiego stylu, ale także wiele dodatkowych możliwości i funkcjonalności, Coraz szybciej rozwijające się technologie sprawiają, że niedostępne jeszcze kilka lat temu opcje sterowania (lub dostępne tylko dla wybranych) będziemy mogli zastosować w każdym mieszkaniu, nie wydając przy tym ogromnej części naszego domowego budżetu. Oświetlenie nowoczesnego domu jest dziś znacznie łatwiejsze, niż myślisz a szereg dostępnych dziś rozwiązań, sprawia, że nie będziesz miał najmniejszych problemów, ze znalezieniem swojego wymarzonego oświetlenia do salonu, sypialni, kuchni czy łazienki. Dodatkowo będzie to oświetlenie nie tylko nowoczesne, ale również energooszczędne, które podczas eksploatacji nie będzie pobierać dużych ilości energii.

Nowoczesne oświetlenie domu

 

Nowoczesne oświetlenie w domu

 

Oświetlenie nowoczesne domu

 

Lampy w domu

 

Lampy domowe

 

Nowoczesne lampy do kuchni

 

Oświetlenie nowoczesne

 

Oświetlenie w nowoczesnym domu

Nowoczesne oświetlenie


Aktualności

Powiązane artykuły