„Myję ręce, bo wiem więcej”

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi wraz z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi w piątek (13 maja) przeprowadzili akcję pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”, skierowaną do dzieci ze szkół podstawowych naszego miasta.

 

 

 

Na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi gościliśmy 200 uczniów wraz z nauczycielami. Dzieci dowiedziały się, jakie święto obchodzimy 5 maja każdego roku, dla czego należy myć ręce, o tym, że dbanie o zdrowie poprzez higienę rąk jest jedną z podstawowych metod zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób i o tym, że w 50 proc. nasze zachowania i przyzwyczajenia wpływają na nasze zdrowie.

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji opowiedzieli dzieciom skąd bierze się woda i jak się ją pozyskuje. Dzieci mogły zobaczyć stację uzdatniania wody, halę maszyn, zbiornik retencyjny. Na koniec pod okiem pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej dzieci prawidłowo wymyły ręce.

Zorganizowana przez nas akcja była dobrą okazją do zweryfikowania wiedzy na temat higieny rąk. Natomiast nas organizatorów, akcja utwierdziła w przekonaniu, że mimo czasu pandemii COVID-19 gdzie dużo informacji zamieszczaliśmy i przekazywaliśmy indywidualnie na temat prawidłowego dbania o higienę rąk, działania należy powtarzać.

Dziękujemy Szkołom Podstawowym z Gołdapi za przybycie na akcję „Myję ręce, bo wiem więcej”, a Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły