Minisiatkówka. Pierwsze miejsce siatkarzy z SP 3 Gołdap

Zwycięstwem doświadczonych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zakończył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” chłopców rozgrywany w Mrągowie w piątek, 13 maja.

 

 

W hali sportowej Zespołu Szkół wystąpiły trzy drużyny chłopców z Ełku, Mrągowa i Gołdapi. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma czwórkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna czwórka co w secie drugim. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza (Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak, Jakub Czernicki, Michał Mor, Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk, Michał Sadowski, Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski) ograli 2:1 – Zespół Szkół Sportowych z Ełku oraz 2:1 – Szkołę Podstawową nr 4 z Mrągowa zostając zwycięzcami półfinału województwa.

Drugie miejsce zajęli siatkarze ZSS Ełk, pokonując 2:1 – SP nr 4 Mrągowo. Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału województwa warmińsko-mazurskiego, który odbędzie się już we środę, 18 maja w Gołdapi. Oprócz zespołów z Gołdapi i Ełku o miano najlepszej drużyny w województwie i o bilet na finał krajowy zmierzą się drużyny: SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, SMS Ostróda, SP 1 Olsztynek i SP 7 Bartoszyce.

W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mrągowie oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie.

 

Powiązane artykuły