Już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się egzaminy w ramach II etapu postępowania kwalifikacyjnego. Pozytywny wynik uzyskało 18 osób.

 

Kandydaci podjęli wyzwanie 12 maja. Zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Po osiągnięciu pozytywnej oceny czeka ich komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Nowi funkcjonariusze SG złożą ślubowanie i rozpoczną szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów – stopień kaprala. Kolejnym etapem w ich życiu będzie służba w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z obwodem kaliningradzkim na odcinku blisko 200 km. W służbowej odpowiedzialności W-MOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne.

Do końca roku pozostało 45 wolnych etatów. Nie zwlekaj! Podejmij wyzwanie! Zostań jednym z Nas!

http://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.html.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły