Gołdapianie nagrodzeni i wyróżnieni w wojewódzkim konkursie fotograficznym

W olsztyńskim Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich odbyło się uroczyste zakończenie cyklicznego konkursu fotograficznego pn. „Mój zabytek”.

Jury VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mój Zabytek” obradujące 26 kwietnia w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, po zapoznaniu się z 405 pracami 102 autorów, zakwalifikowało do wystawy 30 prac 20 autorów i przyznało nagrody.

Z  dumą informujemy, iż nagrodę główną w grupie wiekowej 15-20 lat otrzymał Ernest Furtan, 15 lat, za cykl prac pt. „Przedmioty”. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała ubiegłoroczna laureatka tego konkursu Anna Świtaj za cykl prac pt. „Manierki”. W kategorii wiekowej 10-14 lat wyróżnienie otrzymała również Hanna Bondzio za cykl prac pt. „Kubki cynkowane”.

Nagrodzony został także instruktor pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi Jarosław Jasiński za wieloletni udział swoich podopiecznych w konkursie „Mój zabytek” i jak to powiedział komisarz konkursu Bartosz Ordelewski za „…coroczne zdobywanie nagrody głównej i wielu wyróżnień…”

Uroczystość zaszczyciła i nagrody wręczyła wiceprezydent Olsztyna pani Ewa Monika Kaliszuk, która poza pracą zawodową przez ponad ćwierć wieku działa w dziedzinie kultury. Śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca Warmia oraz w Warmia Klezmer Band. Finał konkursu fotograficznego „MÓJ ZABYTEK”, uświetniły wokalistki z pracowni wokalu olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

Powiązane artykuły