Dzierganie na drutach – jak się do tego przygotować?

dzierganie

Każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z dzierganiem na drutach może stwierdzić, że hobby to ma w sobie wiele kontrowersji. Z jednej strony świetnie relaksuje i wycisza, z drugiej jednak wymaga sporej cierpliwości i dokładności, a w dodatku nawet najprostsze projekty, takie jak szalik czy skarpetki wymagają wielogodzinnego dziergania. Niemniej jednak trzeba przyznać, że wyroby typu handmade od zawsze cieszyły się sporą popularnością, a zawodowi knitterzy potrafią uczynić z dziergania całkiem racjonalne źródło dodatkowego przychodu. Co jest potrzebne do dziergania na drutach i czym kierować się przy kompletowaniu domowego warsztatu do dziergania? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule.

Druty do dziergania – metalowe czy drewniane?

Na start oczywiście musimy wyposażyć się w odpowiednie druty dziewiarskie. Wybór tego typu narzędzi w zasadzie nie jest spory, a poszczególne druty do robótek różnią się głównie materiałem wykonania i wielkością. Największy wpływ oczywiście ma materiał, z którego wykonano narzędzie. Chodzi tutaj m.in. o elastyczność drutów, która wpływa na komfort pracy nimi. Jest to dosyć ważne, ponieważ nieprawidłowo dobrane druty będą szybko męczyć nasze nadgarstki. Jeżeli szukamy drutów o wysokiej elastyczności, wtedy warto postawić na narzędzia wykonane z drewna lub włókien bambusa. Bardziej sztywne z kolei są druty metalowe lub teflonowe.

Włóczki, kordonki, muliny – naturalne czy sztuczne?

Drugą niezbędną rzeczą do pracy na drutach są oczywiście włókna. W sklepach pasmanteryjnych kupimy różnokolorowe włóczki, które łatwo dopasujemy do wykonywanego projektu. To jednak nie wszystko, ponieważ poszczególne włókna dosyć znacząco się różnią. Jedne lepiej sprawdzą się na odzież zimową, a inne na wyroby typowo letnie. Jak nietrudno się domyślić, chodzi tutaj o właściwości termoizolacyjne i przepuszczalność powietrza. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na skłonność włóczek do mechacenia się, odbarwiania i podrażniania skóry. Wiele osób zapomina również o tym, żeby dobrać rozmiar włóczek do rozmiaru drutów.

Gdzie kupować narzędzia dziewiarskie?

Zarówno włóczki, jak i druty do robótek zamówisz online w sklepie z włóczkami pasjanitka.pl. W ofercie tego sklepu znajdują się również różne akcesoria i dodatki, które powinny znaleźć się w każdym, szanowanym warsztacie rękodzielniczym. Do takich produktów zaliczają się wypełnienia do maskotek, sznurek bawełniany 3 mm, obręcze do łapaczy snów, metki handmade, guziki ozdobne i wiele więcej! Postaw na wygodę zakupów i sprawdź regularne promocje w sklepie pasjanitka.pl!


Porady

Powiązane artykuły