Co kupić maluchowi na Dzień Dziecka?

dziecko zabawki

Dzień Dziecka to okazja do tego, by obdarować dziecko prezentem. Różnorodność zabawek dostępnych w sklepach nie ułatwia wyboru. Nawet znający upodobania swojego dziecka rodzice, mogą pogubić się w bogatej ofercie dziecięcych akcesoriów. W poniższym wpisie podpowiadamy, jakie zabawki sprawią radość każdemu dziecku. Wybraliśmy te, które rozwijają kreatywność oraz sprawność ruchową.

Króliczek Alilo – sympatyczny towarzysz dziecięcych zabaw

Pierwsza nasza propozycja to Alilo Smarty Bunny. Jest to niewielka zabawka o ogromnym potencjale. Ten niezwykle utalentowany króliczek potrafi bowiem odtwarzać muzykę, w tym nagrane wcześniej dźwięki. Umożliwia to dziecku wysłuchanie ulubionej bajki, piosenki lub kołysanki. Królik Alilo zna również język angielski, co ułatwia maluchom poznanie nowych słówek. Rozpoznaje także kolory oraz świeci w nocy, więc może służyć jako lampka nocna. Trudno uwierzyć, że te wszystkie umiejętności zmieściły się w małej zabawce, do złudzenia przypominającej zwykłą grzechotkę. Kształt i rozmiar króliczka dopasowano do możliwości dziecięcych rączek. Regulacja głośności sprawia, że zabawka nie jest uciążliwa dla rodziców. Królik Alilo szybko staje się ulubioną zabawką malucha. Szczególnie polecamy go na prezent dla dzieci, które mają trudności z zasypianiem.

Rowerki biegowe i trójkołowe

Choć dobry sen to podstawa, mali poszukiwacze przygód w ciągu dnia muszą pozbyć się nadmiaru rozpierającej ich energii. Rozpoczynające się w czerwcu lato to doskonały czas na pierwsze próby nauki jazdy na rowerku. Maluchom polecamy rowerki biegowe, które pozwolą im ćwiczyć równowagę i poprawiają koordynację ruchową. Trening na takim rowerku ułatwia późniejszą samodzielną naukę jazdy na rowerze dwukołowym.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie funkcji rowerka trójkołowego ze spacerówką. Rodzice korzystają z uchwytu i pchają rowerek, a dziecko zabezpieczone barierkami oraz pasami może samo pedałować. W takim pojeździe nawet dłuższe spacery są prawdziwą przyjemnością. Klasyczny rowerek trójkołowy to natomiast zabawka, która sprawdzi się już u półtorarocznych dzieci.

Jeździki i inne pojazdy dla dzieci

Oprócz rowerków polecamy także inne pojazdy dla dzieci. Roczne maluchy chętnie korzystają z jeździków w formie samochodów. Dziecko może na nich usiąść, po czym poruszać się do przodu, odpychając się nóżkami od podłoża. Jeździki-pchacze ze stabilnym uchwytem ułatwiają naukę stawiania pierwszych kroków. Prawdziwą gratkę dla małych miłośników czterech kółek stanowią natomiast samochody elektryczne z wbudowanym akumulatorem. Do złudzenia przypominają one markowe auta, dzięki czemu jeszcze bardziej działają na wyobraźnię dziecka. Samochód terenowy, Mercedes czy Lamborghini w pomniejszonej wersji prezentuje się bardzo efektownie. Dzięki pojazdom dla dzieci maluchy chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu. Są to zabawki, które zapewnią dzieciom wiele radości.

Króliczka Alilo, różne typy pojazdów oraz inne zabawki idealne na prezent z okazji Dnia Dziecka znajdziemy w sklepie internetowym manima.pl.


Porady

Powiązane artykuły