W środę w Małomiasteczkowym Klubie Filmowym „Najgorszy człowiek na świecie”

W środę, 20 kwietnia w Kinie Kultura Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Widzowie zobaczą film pt. „Najgorszy człowiek na świecie”. Jest to nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Początek spotkania – 18.oo.

 

Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. To jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.
O tym, że film warto obejrzeć świadczą recenzje prasowe:
„Słodki, uwodzicielski, błyskotliwy i zabawny!” – Peter Bradshaw, The Guardian Figlarny,
„Zabawny i nieprzewidywalny jak sama miłość” – Hannah Strong, Little White Lies
„Ten film stanie się klasykiem!” – Wendy Ide, ScreenDaily
„Olśniewająca Renate Reinsve to największe odkrycie sezonu!”
– Jason Solomons, The Wrap
„Najlepszy film 2021 roku!” – Richard Lawson, Vanity Fair
„Film pulsujący życiem!” – David Ehrlich, Indiewire
„Świat musi usłyszeć o Renate Reinsve” – Dave Calhoun, Time Out
„Błyskotliwa komedia romantyczna, która z wdziękiem oddaje wszystkie odcienie miłości” – Pat Brown, Slant Magazine
„Kapitalna, słodko-gorzka historia miłosna” – Iana Murray, The Play”

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “W środę w Małomiasteczkowym Klubie Filmowym „Najgorszy człowiek na świecie”

  1. Niuta

    Pod materiałem o kolejnym filmie w kinie pan redaktor pozwala komentować (choć nikt nie komentuje) a pod materiałem ciekawym, wywołującym społeczną dyskusję – „ZOSTANIE ODSŁONIĘTY KOLEJNY COKÓŁ”, pan redaktor komentowanie wyłącza. Czy to jest właściwe zachowanie dziennikarza? Brak wyczucia co interesuje czytelnika?

  2. Swobodny Dzordz

    Szkoda, Reaktorze , ze zamknal pan komentarze pod tekstem o odslonieciu kolejnej „tablicy pamieci”. Chcialem troche „popolemizowac” z autorem tego jedynego komentarza. W sumie facet (?) ani nie bluzgal, ani „nie naruszal standardow spolecznosci”… IMHO… 🙂

    Panie redaktorze Slapik: nie bojmy sie prawdy! Wszak juz w Pismie napisane jest: „Prawda was wyzwoli” (i wcale nie chodzilo autorowi tych slow o taka jedna ruska gazete)