Minisiatkówka. VIII Świąteczny Turniej „Dwójek” Chłopców

W czwartek, 14 kwietnia na Hali OSiR w Gołdapi odbył się VIII Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2011 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

W turnieju wystąpiło dziesięć zespołów z czterech klubów: MKS MOSiR Kętrzyn, UKS Maratończyk Ełk, UKS Promień Wydminy oraz młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 reprezentujący UKS Trójka Gołdap. Świąteczny turniej otworzyła Pani Marzanna Wardziejewska – starosta gołdapski.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Po dwóch godzinach gry i dwudziestu spotkaniach do półfinałów awansowały cztery najlepsze zespoły: Z grupy pierwszej: UKS Trójka Gołdap i MKS MOSiR Kętrzyn 2 oraz z grupy drugiej: UKS Maratończyk Ełk 1 i MKS MOSiR Kętrzyn 1. Pierwszym półfinale siatkarze z „Trójki” (Nikodem Juklewicz, Jan Urbanowicz, Juliusz Buraczewski) pokonali 2:0 (15:3, 15:6) – MKS MOSiR Kętrzyn 1 (Piotr Lizurej, Kuba Dzirba). W drugim półfinale, MKS MOSiR Kętrzyn 2 (Julian Preweda, Adam Paluchowicz) pokonał 2:0 (15:10, 15:11) – UKS Maratończyk Ełk 1 (Paweł Orzeł, Kajetan Szumski). Brązowe medale w czwartek wywalczyli młodzi siatkarze z drużyny MKS MOSiR Kętrzyn 1, którzy pokonali 2:0 (15:11, 15:13) – UKS Maratończyk Ełk 1.

Natomiast złote medale wywalczyli podopieczni Łukasza Tarasiewicza z zespołu UKS Trójka Gołdap 1, którzy wygrali 2:0 (15:5, 15:3) z zespołem MKS MOSiR Kętrzyn 2. Zawodnicy grali mecze również o miejsca 9., 7., i 5. Zespół UKS Trójka Gołdap 2 w składzie: Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian zakończyli turniej na miejscu 6. a zespół UKS Trójka Gołdap 3 w składzie: Miłosz Buraczewski, Filip Skrocki i Mateusz Mysiukiewicz zakończyli turniej na miejscu 8. Łącznie w turnieju rozegrano 27 spotkań, 58 setów.

Na zakończenie siatkarze z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Leszka Retela otrzymali piękne puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Statuetkę MVP otrzymał Nikodem Juklewicz. Najlepszym gołdapianinem został Jan Urbanowicz, a najmłodszym zawodnikiem turnieju – Miłosz Buraczewski Mecze sędziowali starsi siatkarze: Szymon Wysocki, Grzegorz Kurlanda, Igor Luty i Antoni Buraczewski.

Podczas turnieju wszyscy uczestnicy mogli skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez rodziców gołdapskich siatkarzy, dla których należą się ogromne podziękowania. Turniej był przykładem, że siatkówka ciągle rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap i Starostwo Powiatowe.