Listwa MDF – estetyczne wykończenie podłogi

Odpowiednie listwy przypodłogowe są kluczowe. Mają na celu zasłonić wszelkie szczeliny między podłogą a ścianą i to w estetyczny sposób. Dlatego są takie istotne. Wybór listew przypodłogowych jest bardzo duży. Jest co najmniej kilka rodzajów, które warto rozważyć. Jednym z nich jest właśnie listwa MDF. Dowiedz się o niej więcej.

 

 

 

 

Listwa MDF – najważniejsze informacje

Listwa MDF to bardzo popularne rozwiązanie. Są wybierane zwłaszcza do nowoczesnych mieszkań i minimalistycznych aranżacji. Mają jednak bardzo szerokie zastosowanie i mogą być stosowane do różnych stylów mieszkania. Wykonane z lekkiej płyty pilśniowej, wyróżniają się dużą trwałością.

Są wykonane z płyty MDF – płyty pilśniowej o średniej gęstości. Zawierają naturalne wióry drzewne, więc mają właściwości nieco podobne do drewna. Mają bardzo dużo zalet: odporne na uszkodzenia i mało podatne na działanie wilgoci. Do tego prezentują się bardzo estetycznie. Dekoracyjne listwy MDF z reguły są proste, jednak jest także spory wybór pięknie frezowanych. W nowoczesnych aranżacjach można zobaczyć przede wszystkim białe, jednak czasami pojawiają się także w kolorze drewna.

Listwy MDF mają tę zaletę, że są bardzo uniwersalne. Można zastosować je do podłóg z różnych materiałów. Nadają się do paneli (i laminowanych, i winylowych), do deski trójwarstwowej i naturalnego drewna. W każdej wersji wspaniale się prezentują. Niestety trzeba pamiętać, że płyta MDF jest dość twarda i mało elastyczna. To rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się na gładkich i równych powierzchniach.

 

Listwa MDF do każdego wnętrza

Listwa MDF nadaje się do każdego wnętrza. Duży wybór wzorów i modeli sprawia, że można znaleźć coś i do klasycznej elegancji, i do bardziej nowoczesnych pomieszczeń. Najnowsze trendy często wykorzystują listwy MDF w kolorze białym, dość szerokie i odcinające się na tle kontrastowej ściany. Taki wybór gwarantuje, że listwę będzie można zostawić na długo – sprawdzi się niezależnie od tego, jak będą zmieniały się kolory w pomieszczeniu.

W klasycznych pomieszczeniach, stylu angielskim czy nowojorskim także można wykorzystać białe listwy. Ale już do antyków lub po prostu bardziej szykownych mebli lepiej będą wyglądały te w kolorze drewna, dopasowanej do odcienia podłogi. Tutaj można wybrać bardziej dekoracyjne profile, ozdobione frezami lub ornamentem. Są tańsze niż listwy z drewna, ale wyglądają bardzo podobnie. I mają bardzo zbliżone właściwości, dlatego warto je wziąć pod uwagę.

 

Estetyczne wykończenie listwami MDF

Listwa MDF to gwarancja, że przez wiele lat będziesz cieszyć się starannie wykończoną podłogą. Prawidłowy montaż gwarantuje, że listwa będzie trwała i wytrzymała na uszkodzenia. Na dodatek listwy z płyty MDF są odporne na temperaturę i wilgoć. Można zamontować je nawet w łazience czy kuchni. Tam także przez długi czas będą cieszyć oko.

Wykończenie podłogi listwami MDF jest jednym z najbardziej estetycznych rozwiązań. Zwłaszcza, że świetnie wpisują się w najnowsze trendy i zdaje się, że prędko nie wyjdą z mody. Zawsze znajdzie się dla nich miejsce w nowej aranżacji.


Aktualności

Powiązane artykuły