Będzie nowa łódź patrolowa dla gołdapskich pograniczników

Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Policji z budżetu województwa trafi łącznie 500 tys. zł. Wsparcie pozwoli na zakupy sprzętu i przedsięwzięcia, które ułatwią codzienną służbę.

 

Umowy o przekazanie środków finansowych dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uroczyście podpisali:  marszałek Gustaw Marek Brzezin, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG  gen. bryg. SG Robert Inglot oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek.

– Dbającym o nasze bezpieczeństwo funkcjonariuszom corocznie, systematycznie przekazujemy pokaźne kwoty, co w relacjach zwrotnych przekłada się na wymierną pomoc w wykonywaniu codziennych zadań – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.

 

Na konto Funduszu Wsparcia Policji w naszym regionie w tym roku wpłynie 300 tys. zł. Policjanci przeznaczą je na zakup łodzi patrolowo-ratowniczych.

– Dzięki temu, że marszałkowskie wsparcie ma charakter regularny, możemy zaplanować pewne wydatki – zaznacza komendant Tomasz Klimek. – Zwiększona w tym roku kwota pozwoli na zakup łodzi, które poprawią bezpieczeństwo na warmińsko-mazurskich akwenach.

 

Za 200 tys. zł, jakie otrzymał Warmińsko-Mazurski Oddział SG, pogranicznicy planują zakupić łódź patrolową dla placówki SG w Gołdapi oraz doinwestować wykorzystanie psów służbowych.

– Jak ważne jest bezpieczeństwo, widzimy obecnie wyraźnie na naszych wschodnich granicach – zwraca uwagę generał Robert Inglot. – Partnerstwo samorządu województwa jest dla nas bardzo cenne.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły