#Skarpetkowewyzwanie

W poniedziałek 21 marca, w Światowym Dniu Zespołu Downa, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi podjęła #skarpetkowewyzwanie.  Społeczność szkolna w tym dniu ubrała kolorowe różne skarpetki.

 

 

Co roku 21 marca odbywa się #skarpetkowe wyzwanie i wiąże się z Światowym Dniem Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki. Wyzwanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą okazać solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Szerzy świadomość, że indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.

Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi z zespołem Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Jednocześnie akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

W ten sposób możemy wspólnie nieść przesłanie:

#Skarpetkowewyzwanie

Dziękujemy, że pomimo trudnych czasów zauważacie wokół siebie innych oraz bierzecie udział w naszych akcjach. To dla nas bardzo ważne!


Aktualności

Powiązane artykuły