Magazyn pełen serca!

Od wczorajszych godzin porannych w sali rekreacyjnej nr 3 budynku Zespołu Szkół Zawodowych pod kierownictwem dyrektora Piotra Bartoszuka bardzo sprawnie działa powiatowy magazyn, do którego z terenu Gołdapi i gmin ościennych spływają dary dla potrzebujących Ukraińców. Przypomnijmy, że zbiorka jest wspólną inicjatywą trzech gmin naszego powiatu.

 

W tej chwili, przy udziale nauczycieli i uczniów ZSZ, trwa segregacja znoszonych darów, odzieży, żywności, środków czystości. Jest zapotrzebowanie na środki higieny osobistej oraz na płaszcze przeciwdeszczowe, latarki, baterie. O wszystkim czego potrzeba można dowiedzieć się z informacji wywieszonych na drzwiach przed wejściem do budynku.

Do znoszących dary kierowana jest prośba by rzeczy (ubrania) były wstępnie posegregowane na dziecięce i dla dorosłych, muszą to być rzeczy co najmniej wyprane i w dobrym stanie. Także w sprawie żywności jest prośba by sprawdzać przed oddaniem jej termin ważności, żywność przeterminowana nie będzie przyjmowana!

Dyrektor Piotr Bartoszuk za pośrednictwem portalu prosi o przekazanie podziękowań wszystkim osobom prywatnym, znoszącym dary jak również marketom Netto i Lewiatan (przy Karuzeli), które wystawiły w swoich sklepach kosze na zbiórkę zakupionej żywności, która potem trafi do Powiatowego Magazynu.

Całym sercem redakcja przyłącza się do tych podziękowań.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Magazyn pełen serca!

  1. Grzegorz

    Brawa dla wszystkich którzy oferują pomoc i wspierają zbiórkę. Brawo panie dyrektorze Bartoszuk, brawo nauczyciele i uczniowie, brawa dla przynoszących dary. Jesteśmy solidarni tak jak kiedyś były solidarne z nami inne narody. To piękna postawa.

  2. J

    Jest następująca sugestia: kupujemy jedną rzecz (ale np całą zgrzewkę) a nie kilkanaście/kilkadziesiąt pojedynczo . Chodzi o to, że to znacznie ułatwia sortowanie. Jeśli chcemy przekazać np szampon, kupmy tylko szampon ale w ilości np 10 sztuk.