Oprogramowanie do zarządzania flotą w przedsiębiorstwie

oprogramowanie zarzadzanie flota

Zarządzanie flotą pojazdów nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie w przypadku firm, które opierają się cyfrowej transformacji. Korzystanie z dużej liczby rękopiśmiennych dokumentów i formularzy uniemożliwia monitorowanie zasobów firmy w czasie rzeczywistym. Tego rodzaju model biznesowy przestał się sprawdzać wraz z rozpowszechnieniem się technologii teleinformatycznych. Profesjonalne systemy do zarządzania flotą zrewolucjonizowały branżę transportową i logistyczną, co potwierdzić może analiza sukcesu topowych graczy na rynku. Jakie są największe zalety automatyzacji w branży logistycznej? Dlaczego nie warto korzystać z generycznych narzędzi? W poniższym artykule podpowiadamy też, czym cechują się profesjonalne aplikacje i systemy do zarządzania flotą.

Jakie zalety ma automatyzacja logistyki?

Automatyzacja jest obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem, które pomaga w optymalizacji żmudnych, czasochłonnych i powtarzalnych procesów w każdym obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa. Niegdyś jedynie największe korporacje z segmentu Enterprise pozwolić sobie mogły na samodzielne opracowanie dedykowanego systemu. Obecnie szyte na miarę rozwiązania w postaci aplikacji biznesowych spotkać można nawet w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach. Korzystając z platform typu No Code można łatwo zredukować koszt związany z opracowaniem własnej aplikacji, jej utrzymaniem i dalszym rozwojem funkcjonalności. Oprogramowanie do zarządzania flotą to doskonały przykład narzędzia, dzięki któremu możliwa jest automatyzacja logistyki. Implementacja dopasowanego do indywidualnych potrzeb systemu pozwala na:

-zachowanie pełnej transparentności procesów

-monitorowanie stanu realizacji zamówień i floty w czasie rzeczywistym

-szybkie generowanie rzetelnych raportów i zestawień

-scentralizowanie wrażliwych danych w ramach jednego systemu

-zredukowanie liczby nieumyślnych błędów oraz zwiększenie wykrywalności nadużyć

-śledzenie historycznych zmian w dokumentach

-dostęp do danych i dokumentów z urządzeń mobilnych

-uniknięcie problemów takich jak podwójne rezerwacje

Oprogramowanie do zarządzania flotą dla SMB i Enterprise

Wykorzystywanie generycznych narzędzi do zarządzania flotą bardzo często wiąże się z potrzebą dostosowania wewnętrznych procesów czy struktur do funkcjonalności danego oprogramowania. Problem ten często maskowany jest przy pomocy sloganów reklamowych sugerujących uniwersalność aplikacji, która w rzeczywistości oznacza po prostu bardzo ograniczoną funkcjonalność. Elastyczność, jaką zapewnia możliwość dopasowania systemu do specyfiki danej firmy czy branży to jedna z wielu zalet Qalcwise. Wbrew pozorom to właśnie tanie generyczne narzędzia przyczyniają się do ograniczenia efektywności pracy na każdym szczeblu. Automatyzacja logistyki przy pomocy generycznego oprogramowania może się sprawdzić się jedynie w charakterze tymczasowego rozwiązania, jednak w dalszej perspektywie czasowej jest strzałem w kolano. Przy wyborze bardzo istotna jest także możliwość integracji z innymi systemami w firmie, które odpowiedzialne mogą być przykładowo za rejestrowanie czasu pracy lub zarządzanie delegacjami.


Porady

Powiązane artykuły