Jak porównywać między sobą pakiety, oferowane przez dostawców telewizji i internetu?

Podpisanie umowy z konkretnym dostawcą internetu lub telewizji powinna poprzedzać szczegółowa analiza oferty. Dzięki temu można wybrać taką, która będzie nie tylko korzystna cenowo, ale również odpowie na wszelkie nasze potrzeby. Na co zwrócić uwagę, porównując między sobą oferty dostawców telewizji i internetu?

Jak wybrać najlepszy internet?

Wybierając internet, zwykle decydujemy się na oferty bez limitu danych, szczególnie jeśli na co dzień do sieci podłącza się większa liczba domowników bądź gdy pracujemy zdalnie. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nie każda oferta rzeczywiście dotyczy nielimitowanego internetu – w praktyce bowiem najczęściej internet działa bez zarzutu do pewnego limitu transferu danych, podczas gdy później zdecydowania zwalnia. Mamy więc w dalszym ciągu dostęp do sieci, lecz przesył danych nie będzie już zadowalająco szybki. Czasami operatorzy dają nam również możliwość dokupienia internetu mobilnego do stacjonarnego, co może okazać się korzystne cenowo, jeśli na przykład dużo podróżujemy. Niemałą rolę przy wyborze dostawcy internetu gra cena – zazwyczaj najlepszy internet będzie kosztował sporo, choć może na nią wpływać również dodatkowy sprzęt, na przykład modem czy router.

Na co uważać, wybierając ofertę telewizji?

Korzystając z telewizji naziemnej, mamy dostęp do zaledwie kilkunastu kanałów, zatem nic dziwnego, że większość osób zainteresowana jest wykupieniem dodatkowego pakietu. Warto pamiętać, że płacimy tutaj głównie za ilość kanałów – im ich więcej, tym wyższy będzie nasz rachunek. Telewizję możemy jednak oglądać bez żadnych limitów, nawet przez całą dobę. Czasami dostawcy oferują nam również dostęp do różnego rodzaju platform VOD, za który normalnie musielibyśmy zapłacić więcej, niż decydując się na cały pakiet wraz z kanałami telewizyjnymi. Taka oferta może być korzystna, jeśli lubimy oglądać filmy i seriale niezależnie od tego, kiedy lecą one w telewizji. Niektórzy dostawcy telewizji proponują swoim klientom nowoczesne dekodery, dzięki którym możliwe jest nagrywanie programów i przechowywanie ich przez kilkanaście dni oraz przewijanie do początku trwającego już filmu bądź serialu.

Taniej w pakiecie?

Telewizja i internet najlepsza oferta – jak ją wybrać? Wydawałoby się, że dobrym rozwiązaniem bowiem są one dosyć atrakcyjne cenowo. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że bardzo często dobra cena wynika z tego, że otrzymujemy lepszej jakości internet kosztem telewizji bądź na odwrót. Za wysokiej klasy pakiet telewizyjny, który obejmuje ponad 200 kanałów oraz nielimitowany internet będziemy musieli zapłacić całkiem sporo. Warto więc, w pierwszej kolejności, określić swoje priorytety. Jeśli zdecydowaną większość czasu spędzamy przy komputerze, natomiast telewizję oglądamy raczej od święta, to wybierzmy ofertę z nielimitowanym internetem, nawet kosztem pakietu telewizyjnego. Dobrze jest również rozważyć, czy nie będziemy potrzebowali dodatkowych gadżetów, na przykład przenośnego modemu czy wysokiej jakości dekodera. Wybór najlepszej oferty jest o tyle istotny, że zazwyczaj podpisujemy umowę na minimum rok, przy czym za wcześniejsze jej zerwanie grożą kary


Porady

Powiązane artykuły