Czytali Tolkiena

Świat rzeczywiście pełen jest zasadzek i wiele na nim ciemnych plam; ale nie brak też jasnych, a chociaż we wszystkich krajach miłość łączy się dzisiaj ze smutkiem, kto wie, czy się przez to nie pogłębia jeszcze.

 

 

 

25 marca przypada Dzień Czytania Tolkiena tematem tegorocznego święta jest „Przyjaźń i miłość”. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi gościła klasę 5 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, natomiast Filię biblioteczną w Grabowie odwiedzili uczniowie klasy ósmej z miejscowej szkoły wraz z wicedyrektor Wiolettą Janik.

Młodzież poznała historię Dnia Czytania Tolkiena i sylwetkę legendarnego pisarza, następnie wszyscy odczytali fragment powieści pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Warto podkreślić, że głośne czytanie ma wiele zalet, między innymi rozwija język i słownictwo oraz wyobraźnię i pamięć.

25 marca, obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society). W tolkienowskim świecie data 25 marca to również święto, tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

 


Aktualności

Powiązane artykuły