Jest żywą istotą, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga troski…

Do klasy 2 b w Szkole Podstawowej nr 5, wraz z mamą Michała, przybyła dziś Łatka – piękna, kolorowa i bardzo przytulaśna kotka, która swoim wyglądem oraz zachowaniem, oczarowała nas wszystkich.

 

 

Drugoklasiści doskonale wiedzą, że każde zwierzę – nie tylko kot – nie jest prezentem, nagrodą ani zabawką. Jest żywą istotą, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga troski oraz uważnego traktowania.

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Tradycja podkreślania znaczenia kotów w naszym życiu przyszła do nas z Włoch ponad 30 lat temu. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Wiele domowych mruczków, gdyby tylko mogło, powiedziałoby pewnie, że podobne święto obchodzi codziennie, ponieważ czują się pełnoprawnymi członkami swoich rodzin. Inne koty wciąż czekają na swój ciepły kąt. Może właśnie dziś ktoś ciepło pomyśli o jakimś bezdomniaczku i przygarnie go pod swoje skrzydła.

Barbara Bester

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły