Powiązane artykuły

9 komentarzy do “W poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

 1. Zniesmaczony mieszkaniec

  Panie Wawrzyn, Pan się już wszystkim mieszkańcom opatrzył i osłuchał czas już odejść. Nie da się słuchać takiego bełkotu. Proszę dać szansę młodym, ustąpić ze stanowiska w spółdzielni honorowo i zdać mandat radnego. Czas odpocząć na emeryturze, gdyż w pracy zawodowej jest Pan nieproduktywny a jako radny nic Pan nie robisz!

  Ocena: 4.81/5. z 43 głosów.
  Please wait...
 2. Marek

  Pomyślcie jakie to miasto mogłoby być piękne gdyby uwolnić:
  Urząd od Lutego
  Radę od Hołdyńskiego
  Spółdzielnię od Wawrzyna

  To wszystko zależy od nas!

  Ocena: 4.67/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 3. Bogumił

  Pomijając fakt, że pan Tobolski trochę przesadza pytając przy zupełnie innym temacie znów o sprawę zwrotu pieniędzy (przez panią skarbnik i burmistrza) za ich prywatne dokształty, bo powinien, jeśli już, to pytać o to wtedy kiedy na Sesji są wolne wnioski, to trzeba zauważyć, że ponownie burmistrz nie umiejąc i nie znajdując argumentów na rzeczową odpowiedź radnemu atakuje go i wchodzi na Sesji w sferę spraw prywatnych, pytając, cyt: „a czy pan zwróci panie Tobolski … eeee… tę kwotę …yyyy… która była na pana … przeznaczona jeśli chodzi o pańską odsiadkę w areszcie czy czy nie, bo to są też pieniądze podatników i ja (…) na to się składałem. Pan to zwróci czy nie?” Swoją drogą, użycie przez burmistrza zwrotu „bo to są TEŻ pieniądze podatników” po raz pierwszy publicznie jest przyznaniem się przez niego, że na swoje prywatne dokształcanie rzeczywiście użył pieniędzy publicznych, czyli naszych. W końcu to przyznał.

  Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 4. Dhene

  Czy niefortunnie wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego RM Józef Wawrzyn mógłby odpowiedzieć publicznie na pytanie, jaki dokument, kiedy i w którym miejscu powołał ciało w naszej Radzie pod nazwą Prezydium Rady Miejskiej, i na jakiej podstawie pan Józef Wawrzyn powołuje się na to ciało w swoich wypowiedziach?

  Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 5. Szanowny Bogumile. Do kasy Sądu wpłaciłem 5 500 zł więc podatnicy ,w tym burmistrz Luto nie zostali obciążeni moim pobytem. To pan Luto naraża podatników wycieczkami (Chiny), szkoleniem do rad nadzorczych czy codziennym wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych. Przez jego nieudolne i niewłaściwe działania gmina i my tracimy dziesiątki milionów. Ale już tego pan burmistrz nie zauważa.
  Sprawa druga to informuję ,że na każdej sesji będę przypominał o tych tematach.

  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.35/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. Bogumił

   Wszystko to doskonale panie Andrzeju rozumiem. I o wpłacie też wiem. Chodzi tylko o to, że pytanie o koszty „dokształtów” w innych momentach niż przewiduje regulamin to tylko woda na młyn burmistrza, który będzie to wykorzystywał i robił z Pana oszołoma nie znającego nawet procedur. A to będzie ze szkodą dla sprawy. Życzę wytrwałości.

   Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
   Please wait...
   1. maruda

    Władz idzie po całości.

    Ocena: 4.73/5. z 15 głosów.
    Please wait...
 6. Podczas sesji nadzwyczajnych wolnych wniosków nie ma.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.62/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. Bogumił

   To również wiem. Ale musi też Pan sobie zdawać sprawę, że zbyt częste , np także podczas Sesji Nadzwyczajnej kiedy nie ma punktu „wolne wnioski”, wrzucanie takich pytań staje się także dla mieszkańców zbyt namolne i nużące, wywołuje stwierdzenia typu: „a ten znów swoje…” . Więc trzeba oczywiście o to pytać, przypominać (choć byłoby dobrze gdyby czasem spytał o to inny radny/radna), ale też jakoś tak bardziej na miejscu i w odpowiednim momencie Sesji. Bo inaczej, jak pisałem, obaj panowie u władzy będą robić z pana niemal szaleńca, a przecież dobrze by było gdyby Pana praca przyniosła w końcu dobre, nie złe, efekty.

   Ocena: 4.75/5. z 16 głosów.
   Please wait...