Sterowniki LED Skydance – nowy system oświetlenia LED w Twoim domu

W kwestii urządzeń elektronicznych coraz częściej stawiamy na rozwiązania nowoczesne, które łączą w sobie niebywałą wygodę użytkowania oraz minimalistyczny design. Niewątpliwie należą do nich sterowniki LED Skydance.

Są to urządzenia, dzięki którym można włączać i wyłączać oświetlenie całkowicie zdalnie. W zależności od rodzaju sterownika i samych ledów, mogą spełniać także szereg innych funkcji, a w tym służyć jako ściemniacze czy piloty RGB.

Nowoczesne panele naścienne

Do najczęściej wybieranych urządzeń wykorzystywanych jako sterowniki LED należą panele naścienne. To jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, które łączy w sobie wiele zalet. Przede wszystkim są to urządzenia bardzo funkcjonalne. Mogą służyć jako włączniki i wyłączniki oświetlenia, a także jako ściemniacze, kontrolery barwy światła i piloty RGB. Z reguły są dotykowe, dzięki czemu, żeby zmienić ustawienia wystarczy delikatnie musnąć po nich palcem.

Panele naścienne LED Skydance są wykonane z wysokiej jakości szkła, przez co wyglądają bardzo minimalistycznie. Świetnie będą wyglądały zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych. Tym na co warto zwrócić uwagę jest fakt, że można za ich pomocą sterować oświetleniem strefowo. Wszystko zależy jednak od wybranego systemu i odpowiedniego skonfigurowania poszczególnych punktów świetlnych.

Dobrą wiadomością jest to, że sterowniki LED Skydance, jakimi są panele naścienne, mogą być zasilane bateriami. Nie trzeba podłączać ich do sieci, a więc nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowych przewodów. Istnieje możliwość zamontowania ich nawierzchniowo.

Bezprzewodowe kontrolery

Dla osób, którym zależy na tym, żeby móc sterować oświetleniem z kanapy czy z zupełnie innego pomieszczenia, świetnym rozwiązaniem są bezprzewodowe kontrolery, które do obsługi systemu wykorzystują sieć Wi-Fi. Są to niewielkie moduły, które można przenosić w dowolne miejsce, skąd następnie można włączać i wyłączać światło, czy też, w przypadku instalacji RGB lub RGB+CCT, zmieniać jego kolor.

W przypadku zastosowania kontrolerów tego typu, istnieje możliwość sterowania oświetleniem również z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej. Ta jest darmowa i kompatybilna z systemami Android oraz iOS. Komunikacja standardowo odbywa się przez Wi-Fi.

Dla wygody użytkowania, sterowniki tego typu można ładować na dwa sposoby. Za pomocą złączy DC lub USB. Pierwsze gniazdo umożliwia zasilanie stałe, natomiast drugie zasilanie alternatywne.

Funkcjonalne piloty

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które wolą nowoczesne rozwiązania w standardowym wydaniu, są sterowniki, które wyglądają jak pilot. Są do nich dołączane odbiorniki, dzięki czemu można nimi sterować oświetleniem radiowo.

W zależności od posiadanego systemu LED można wybrać pilot do obsługiwania jednej lub kilku stref, z czego każdą z nich można sterować z osobna lub jednocześnie. Piloty Skydance wyróżniają się bardzo dużym zasięgiem komunikacji, a także bardzo minimalistycznym designem. Warto dodać, że posiadają w zestawie magnetyczny uchwyt.


Porady

Powiązane artykuły