PrestaShop – instalacja i konfiguracja

Sklepy internetowe to znak naszych czasów, bowiem coraz chętniej korzystamy z tej formy zakupów. Założenie sklepu internetowego być może nie jest trudne, mimo to warto jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy potrafią wybrać i dostosować CMS do tego celu, a także odpowiednią stronę internetową wraz layoutem i łatwym w obsłudze interfejsem.

W czym pomoże specjalistyczna firma

Specjalista może okazać się niezbędny nie tylko przy zakładaniu sklepu internetowego, ale również przy naprawie usterek już istniejącego. Nierzadko sami powodujemy usterki, próbując uaktualnić CMS.

Ponadto należy wiedzieć, że layout strony sklepu internetowego powinien być opracowywany według, aktualnych i sprawdzonych trendów. Pamiętajmy, że graficzne „przegadanie” nie daje dobrego efektu. Możemy też korzystać z szablonów, które znajdziemy np. na stronie prestaguru.pl, których istotnym atutem jest również to, że nadają się do edytowania zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Niezwykle ważny jest interfejs strony, który powinien być przyjazny, przystępny, umożliwiający szybką obsługę przez klienta. Przecież większość z nas próbowała już korzystać z usług sklepów internetowych, gdzie na pewnym etapie nie bardzo było wiadomo, jak postawić kolejny krok przy realizacji zamówienia.

By tego uniknąć, najlepiej jest skorzystać z pomocy technicznej, a taką może zapewnić chociażby agencja oferująca pełne wsparcie w PrestaShop, o której już wspomnieliśmy – PrestaGuru.

Co oferuje firma specjalistyczna

Firma specjalistyczna pomoże przede wszystkim zainstalować CMS i dostosować go do profilu naszego sklepu. Jednocześnie pomoże w zapobieżeniu przed pewnymi wpadkami, które mogłyby wyniknąć chociażby z samodzielnego instalowania wtyczek, w tym nierzadko niepotrzebnych i opóźniających działanie strony. Sklep internetowy wymaga co pewien okres skutecznego i profesjonalnego odświeżania. Ponadto taka strona powinna być odpowiednio zabezpieczona.

Do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa specjalista zaproponuje pakiety e-commerce, które mogą składać się trzech opcji – pakietu podstawowego, pakietu optymalnego i pakietu rozbudowanego. Pakiet usług zawiera m.in.: naprawę, aktualizację, upgrade oraz backup. Firma reaguje natychmiast po złożeniu zamówienia.

Oczywiście jesteśmy samodzielni

Po profesjonalnym zainstalowaniu CMS-a i odpowiednim zabezpieczeniu strony, właściciel sklepu może już samodzielnie umieszczać wpisy związane z branżą i ofertą. Chociaż nim to nastąpi niezbędny bywa instruktaż ze strony specjalisty na przykład firmy PrestaShop Polska.


Porady

Powiązane artykuły