Niemieckie sklepy internetowe notują rekordy obrotów czy możesz być tego częścią ?

Sklepy internetowe w Niemczech i nie tylko, w całej Europie dotkniętej katastrofalnymi skutkami lockdownów notują gigantyczny wzrost obrotów, ten trend był widoczny od dawna i dziś już wiadomo że ci którzy nie mogli się przekonać do zakupów internetowych już to zrobili, rynek znacząco się powiększył.

Nie ma chyba bardziej lukratywnego rynku w Europie niż Niemcy, sklepy internetowe w Niemczech przeżywają prawdziwe oblężenie ,ponieważ zakupy przez internet są bezpieczne i coraz bardziej komfortowe. Istnieje niezliczona liczba metod dostawy towarów ze sklepów internetowych począwszy od wysyłek kurierskich, pocztowych, punktów odbioru tj. stacje benzynowe, sklepy, na różnego rodzaju paczkomatach skończywszy. Sprzedaż internetowa mocno się rozwinęła za sprawą zmian które swój początek mają w 2020 roku, rozwój technik wysyłek, metod płatności znacznie przyspieszył pod wpływem sytuacji.

Dlatego jednym z lepszych pomysłów na biznes dziś jest sklep internetowy Niemcy to doskonały rynek ,zarówno jeśli chodzi o sklepy internetowe jak i inne formy działalności gospodarczej. FIrmy kurierskie obsługujące sklepy internetowe jeszcze niedawno miały poważne problemy ponieważ były zalane zamówieniami od klientów których nie były w stanie odpowiednio szybko realizować, to poskutkowało optymalizacją procesów wprowadzeniem wielu innowacji w branży dostarczania przesyłek z korzyścią dla nas wszystkich.

Zastanawiasz się co warto sprzedawać w Niemczech, pomysłów jest mnóstwo, jednym z pierwszych które przychodzą na myśl potencjalnym właścicielom sklepów internetowych są pomysły tj.

  • sklep internetowy z odzieżą
  • sklep internetowy z elektroniką
  • sklep internetowy z AGD

To są te najbardziej typowe pierwsze wybory ale czy na pewno właściwe ?

Otóż wszystko zależy od tego jaką strategię obierzesz, zakładając że zamierzasz w Niemczech za pośrednictwem swojego sklepu internetowego sprzedawać odzież i myślisz że sprzedaż markowej odzieży to dobry pomysł – zmartwię cię, to najgorszy pomysł jaki mógłby przyjść ci do głowy. Dlaczego sprzedaż markowej odzieży przez sklep internetowy jest złym pomysłem ?

Dlatego że przyjdzie ci konkurować z potentatami branży i nigdy, ale to nigdy nie uda ci się zaproponować klientowi końcowemu warunków lepszych niż dostanie w dużym sklepie internetowym, duże rozpoznawalne sklepy internetowe Niemcy z dużą dozą prawdopodobieństwa wybiorą duży sklep internetowy który oferuje najniższą cenę tego samego ubioru.

To samo dotyczy elektroniki, AGD, jeśli zamierzasz w swoim sklepie internetowym w Niemczech sprzedawać markowe produkty, tzw. elektronikę użytkową, jesteś skazany na niepowodzenie ponieważ nigdy nie wynegocjujesz w hurtowniach takich poziomów rabatów jakie mają duże sklepy internetowe, duże rozpoznawalne na rynku marki które inwestują miliony w reklamę i towar.

Niemieckie sklepy internetowe sprzedają nie tylko produkty najbardziej rozpoznawalnych marek i to w dodatku najdroższe, Niemcy też szukają produktów tanich i bardzo tanich, niekoniecznie znanych rozpoznawalnych marek, mamy kryzys.

Myśląc o sklepie internetowym w Niemczech z elektroniką użytkową czy odzieżą powinieneś się raczej zainteresować produktami marek które nie są rozpoznawalne na rynku niemieckim i to raczej tych tańszych niż droższych, świetnie się tu sprawdza np. import z Polski, produktów produkowanych w Polsce albo pod marką Polską albo własną, jeśli producent umożliwia dystrybucję na terenie Niemiec pod własną marką.

Nie najlepiej sprawdza się również coś co może cię potencjalnie zainteresować – dropshipping, jest to model dystrybucji polegający na wyprzedaży stanów magazynowych hurtowni, niestety kupując w hurtowni pojedyncze sztuki towaru nigdy nie dostaniesz dobrych rabatów które pozwolą ci na swobodną konkurencję z innymi sklepami internetowymi.

Niemiecki sklep internetowy sprzedający produkty na zasadzie dropshippingu ma niewielkie szanse na zaistnienie na rynku, dlatego najlepszym sposobem na to aby zatowarować własny sklep internetowy i mieć szansę na zaistnienie na tym rynku jest import produktów które nie są rozpoznawalne w Niemczech, oraz większe zakupy które pozwolą ci wynegocjować z hurtownią sensowne rabaty które sprawią że oferta twojego sklepu internetowego będzie atrakcyjna dla klienta końcowego.

Uruchomienie sklepu internetowego w kraju tj. Niemcy nie jest niczym skomplikowanym, od strony technicznej wszystkie czynności wykonuje firma informatyczna której zlecisz uruchomienie sklepu internetowego, ty powinieneś skoncentrować całą swoją uwagę na na tym aby wynegocjować najlepsze możliwe warunki zakupu towaru, oraz wybrać odpowiedni asortyment który ma potencjał sprzedażowy na terenie Niemiec.


Porady

Powiązane artykuły