Wielka Brytania to kraj wielkich możliwości także w branży e-commerce

UK kojarzy nam się jako oaza wolności ,także w prowadzeniu działalności gospodarczej, przepisy podatkowe w UK są o wiele bardziej liberalne niż w Polsce, łatwiej jest uruchomić biznes , można to zrobić bez zbędnych formalności, jest znacznie wyższa kwota wolna od podatku.

Jak otworzyć sklep internetowy w UK ?

Tak samo jak gdziekolwiek indziej, to pytanie często pada z ust moich klientów, nie wiedzieć czemu większości osób wydaje się że aby założyć sklep internetowy w UK trzeba mieć jakieś zupełnie inne umiejętności, kwalifikacje niż to jest potrzebne np. w Polsce, nie, technologia jest dokładnie taka sama, różnią się tylko niuanse związane m.in. z preferowanymi przez Brytyjczyków systemami płatności, wysyłek, no i przede wszystkim językiem w którym zbudowany jest sklep internetowy. Cała techniczna część pod spodem jest identyczna co przy budowie sklepu internetowego pod dowolny inny kraj.

Jakie to niesie dla ciebie korzyści ?

Jeśli mieszkasz w UK – bardzo duże ponieważ nie musisz korzystać z horrendalnie drogich usług informatycznych firm mieszczących się w UK i możesz sięgnąć po firmę IT z Polski która zbuduje ci taki sam sklep internetowy znacznie taniej i nie gorzej niż firma brytyjska.

Każda firma budująca sklepy internetowe tu w kraju jest w stanie zbudować ci sklep internetowy UK to może odrobinę specyficzny rynek ale dostosowanie sklepu do tamtejszych realiów dla większości firm IT z Polski nie stanowi problemu.

Jeśli zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy w UK ,uruchom wyszukiwarkę google.co.uk i wpisuj frazy tj. te:

Najczęściej w wynikach zapytania na tego typu frazy w Google UK znajdują się w ścisłym TOP5+ firmy z Polski które budują sklepy internetowe w UK nie od dziś, gdyż aby tam być trzeba dość aktywnie (i nie tanio) pozycjonować swoją stronę internetową pod te konkretne zapytania.

Sklepy internetowe nie należą do najtańszych rozwiązań, szczególnie gdybyś zechciał zlecić jego budowę brytyjskiej firmie, koszty oscylują w granicach 2-3 tysięcy funtów, ten sam sklep firma z Polski zbuduje ci w okolicy 1 tysiąca funtów więc oszczędność jest ogromna.

Wśród firm z UK bardzo często można się spotkać z praktyką budowania sklepów internetowych w taki sposób aby przywiązać do siebie klienta na tzw. płatną obsługę, niestety jest to plaga także w Polsce, dlatego powinieneś zwracać baczną uwagę na to szczególne gdy wybierasz podejrzanie tanią usługę tutaj w kraju gdyż bardzo często za niską lub bardzo niską ceną kryją się późniejsze nie tanie usługi cykliczne.

Wykonawcy sklepu internetowego oferującego swoje usługi w cenach dumpingowych najczęściej budują sklep internetowy w taki sposób aby klient nie miał zbyt wielu możliwości samodzielnej ingerencji w jego strukturę, część funkcjonalna jak i wizualną, jego możliwości ograniczają się najczęściej do typowej obsługi typu dodanie towaru, opisu, ceny, zmiana bannera i na tym koniec.

Decydując się na konkretne usługi w tym zakresie zadawaj pytania na co pozwala panel administracyjny sklepu internetowego, czy ma wbudowany edytor graficzny w którym można swobodnie modyfikować wygląd sklepu, czy będziesz w stanie samodzielnie i bezpłatnie poszerzać funkcjonalność sklepu internetowego (są na rynku takie rozwiązania).

To wbrew pozorom są bardzo istotne dla ciebie pytania ponieważ pozorna oszczędność 200-300 funtów może się okazać katastrofalna w skutkach już w perspektywie pierwszych miesięcy użytkowania sklepu który ma duże ograniczenia w zakresie swobody zarządzania jego stroną funkcjonalną i wizualną.

Warto zrobić przegląd rynku, cen, możliwości, zarówno rynku UK jak i polskich usług i wyciągnąć średnią, poruszać się w granicach tolerancji 5-10% odchyłu od ceny średniej.

Prawdziwe okazje w branży IT nie występują, podejrzanie niska cena usług na ogół kończy się wydaniem pieniędzy po raz drugi i to znacznie większych, więc warto działać z dużą rozwagą i nie ulegać emocjom w kwestii ceny, bo cena budowy sklepu internetowego powinna być jak zawsze jednym z parametrów ale nie jedynym i z pewnością nie najważniejszym.


Porady

Powiązane artykuły