Uwaga ślisko – policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

Opady śniegu i marznącego deszczu, śliskie, miejscami oblodzone jezdnie i chodniki – taka zimowa aura przywitała mieszkańców powiatu gołdapskiego. Doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W związku z trudnymi warunkami drogowymi policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

 

Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również zła aura pogodowa dotarła do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg.

Przekonali się o tym wczoraj (30.11.2021 rok) dwaj kierowcy autobusów, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed 8:00 w gminie Dubeninki. Policjanci ustalili, że kierujący autobusem szkolnym jadąc od miejscowości Łoje w kierunku Dubeninek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w ciężarówkę, która stała na poboczu.  W autobusie podróżowało 12 dzieci, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut około 14:30. Policjanci otrzymali zgłoszenie o autobusie, który w miejscowości Wilkasy stał w poprzek drogi blokując ruch. Na miejscu ustalono, że kierujący widząc stan nawierzchni zatrzymał kierowany przez siebie pojazd. W wyniku tego na śliskiej drodze autobus zsunął się na pobocze. W autokarze oprócz kierowcy nikogo nie było.

Policjanci apelują, o rozwagę i ostrożność, aby w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły