Tydzień życzliwości w Szkole Podstawowej w Boćwince

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Postanowiliśmy dzień życzliwości zdecydowanie przedłużyć i zorganizowaliśmy tydzień życzliwości pod hasłem „Życzliwi każdego dnia”. Tydzień zaczęliśmy od omówienia sobie, co to życzliwość i jak być człowiekiem życzliwym.

 

Na korytarzu powstały piękne skrzydła stworzone przez uczniów. Na skrzydłach uczniowie zapisali swoje pomysły na to, jak być życzliwym każdego dnia. Następnie uczniowie musieli wprowadzić w życie informacje zawarte na skrzydłach i sprawdzali, czy faktycznie życzliwość uskrzydla. Jednym z zadań było  noszenie plakietek z życzliwymi hasłami. Uczniowie musieli również przygotować życzliwe hasła i obdarować nimi kolegów i koleżanki. Wywoływało to szczery uśmiech u każdego. Pod koniec tygodnia wszyscy zgodnie stwierdzili, że zdecydowanie życzliwość uskrzydla. Lepiej jest być miłym, uczynnym, ciepłym i szanować innych. Uczniowie nie mieli pojęcia, jak łatwo sprawić komuś przyjemność zwykłą malutką karteczką z życzliwym zdaniem.

Każdy z uczestników otrzymał niewielki upominek, ponieważ tydzień życzliwości jest częścią projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową w Boćwince dofinansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2021.

To był naprawdę cudowny tydzień. Pozostaje mieć nadzieję, że każdy tydzień w roku będzie tygodniem życzliwości.
SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły