Spotkanie DKK w Baniach Mazurskich

Odbyło się kolejne spotkanie. Przedmiotem dyskusji była książka Jerzego Pilcha pt. „Wiele demonów”. Panie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem rozmawiały o latach pięćdziesiątych, w które przeniósł nas autor.

 

 

Sigła to miejscowość, położona – jakże by inaczej – na ukochanym przez autora luterskim Śląsku Cieszyńskim. Zaludnionej tyleż swojskimi, co dziwacznymi, osobliwie zabawnymi postaciami. Książka bardzo się podobała, panie wyraziły zadowolenie, że mogły ją przeczytać.

Podczas spotkania zostały rozdane kolejne upominki od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – plecak worek i długopisy.

” Najnowsza powieść Jerzego Pilcha jest właśnie takim prawdziwym świętem opowieści – mądrej i rozbuchanej, snutej arcybogatym językiem, pełnej zaskakujących zdarzeń i smakowitych detali, pogrążonej w magicznej atmosferze, panoramicznej niczym „Sto lat samotności”, zaludnionej tyleż swojskimi, co dziwacznymi, osobliwie zabawnymi postaci, jakich pozazdrościłby Fellini z „Amarcordu”, a zarazem mówiącej o sprawach ważnych, najważniejszych, ostatecznych.”

 

Powiązane artykuły