Na imieniny do Mikołaja

6 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince wybrali się w odwiedziny do Mikołaja. Nie tego z reniferami i prezentami. Polskiego, najsłynniejszego Mikołaja, o którym zapominamy w tym ważnym dniu.

 

 

 

Pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, żeby zgłębiać tajniki wiedzy. Niestety niczego tam nie zwiedzaliśmy. Wszystko odkrywaliśmy, poznawaliśmy, wyjaśnialiśmy, znajdowaliśmy, zauważaliśmy i pokazywaliśmy. Dotykaliśmy i bawiliśmy się nauką. Wszyscy byli zachwyceni. Zarówno uczniowie klasy drugiej jak i przyszli absolwenci szkoły bawili się znakomicie. Pytani o to, co im się najbardziej podobało mówili: „Wszystko”. Rozszczepialiśmy światło, widzieliśmy fale dźwiękowe, jeździliśmy na wózku inwalidzkim, biliśmy rekordy w sile uścisku, rozwinęliśmy jelito, tworzyliśmy muzykę, sprawdzaliśmy, czy myślimy stereotypowo, budowaliśmy mosty, produkowaliśmy prąd. Naprawdę warto tam pojechać.

Podczas wycieczki do Warszawy nie można ominąć najważniejszego punktu na mapie, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Dotarliśmy do niego tuż przed godziną 17:00, więc było już ciemno. Wjechaliśmy na taras widokowy. Panorama zapierała dech w piersiach. Widok był cudowny. Rozpalone blaskami latarni miasto, delikatnie przykryte śnieżną kołderką. My stojący w bezruchu, patrzący z góry na biegnących małych ludzi. Dokąd oni tak spieszą?

Wycieczka okazała się najlepszym prezentem mikołajkowym jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie.

Wycieczka była częścią projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową w Boćwince w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2021.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły