Czy budowa własnego sklepu internetowego to duży wydatek ?

Sklepy internetowe dominują nasze zakupy, niewielu z nas ma czas na dojazd do centrum handlowego stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego, przedzieranie się przez tysiące metrów kwadratowych żeby znaleźć sklep, zmarnować kilka godzin na przymiarki. Z pomocą przychodzą sklepy internetowe ale czy uruchomienie takiego sklepu jest tak drogie jak sklepu np. w galerii handlowej ?

Mnóstwo jest firm które zbudują ci sklep internetowy cena sklepu może wynosić kilka tysięcy zł jak i kilkadziesiąt tysięcy zł, z czego wynikają tak duże różnice ?

Głównie z tego czego życzy sobie klient, ale nie tylko.

Inaczej kosztuje tydzień pracy inaczej 3 miesiące, jeśli jesteś w grupie osób którym wystarczy standardowy sklep internetowy taki najbardziej typowy będziesz się poruszał w dolnym progu cen sklepów internetowych, natomiast jeśli masz bardzo wyrafinowany gust jeśli chodzi o stylistykę i oczekujesz indywidualnego podejścia, zaprojektowania i zbudowania sklepu internetowego od zera pod siebie musisz liczyć się z bardzo wysokimi kosztami.

Zadaj sobie pytanie czy warto poświęcić kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zł na sklep internetowy który tak bardzo ma się różnić od innych ?

W 99,99% procentach przypadków nie warto ponosić tego kosztu, tego typu rozwiązania budują z reguły duże marki o zasięgu globalnym, dlaczego ?

Dlatego że mogą, dla takich marek wydatek rzędu 50-100 tysięcy zł jest niczym gdy za reklamę co miesiąc płacą miliony.

To ile kosztuje sklep internetowy jest uzależnione od tego ilu programistów, grafików pracuje nad jego budową ,czas programisty nie należy do najtańszych, to najlepiej zarabiająca grupa w całej branży IT i musisz mieć tego świadomość oraz skalkulować czy poniesione nakłady warte są ”przewagi konkurencyjnej” z tytułu sklepu typu custom nad innymi sklepami internetowej w twojej branży. Moim zdaniem nie ponieważ o tym czy sklep odniesie sukces decydują tak naprawdę dwa czynniki

  1. towar oraz to jak konkurencyjna jest jego cena
  2. reklama – jej efektywność i skalowalność

Koniec listy.

Sklep internetowy to jedynie narzędzie, dziś istnieją skrypty na których buduje się sklep internetowy w kilka dni (profesjonalista), koszt sklepu internetowego zbudowanego w ten sposób to zakres cenowy od 5-10 tysięcy zł, sklep taki będzie miał wszystkie typowe funkcje które powinien posiadać każdy sklep internetowy, będzie miał nowoczesny design, przyjazną obsługę, dostosowanie do urządzeń mobilnych. Naprawdę nie warto poświęcać tygodni czasu na to aby na pewno element X był umieszczony w poprawnym (jak nam się wydaje). Nie to jest największym wyzwaniem przed którym staniesz, 99% cech to rzeczy wspólne które musi mieć każdy sklep internetowy cennik budowy sklepów internetowych obejmuje rzeczy dodatkowe tj. integracje z zewnętrznymi systemami , hurtowniami, specjalne życzenia dotyczące bardzo wyrafinowanej grafiki itp. natomiast cena bazowa sklepów wykonanych na bazie istniejących tzw. engine-ów e-commerce są bardzo zbliżone. Tworzenie sklepów internetowych nie jest niczym bardzo skomplikowanym, ponieważ można je dziś budować na bazie istniejących skryptów które obudowujemy potrzebnymi funkcjonalnościami, gdyby chcieć taki sklep i te wszystkie funkcjonalności napisać w PHP/JS od zera koszt byłby kilkunastokrotnie wyższy. Przy odrobinie samozaparcia i bardzo dużej ilości wolnego czasu możesz samodzielnie uruchomić prosty sklep internetowy, musisz tylko sobie przekalkulować czy warto ten czas marnować na budowę sklepu internetowego czyli robienie czegoś na czym się nie znasz (będziesz budował jakieś inne sklepy internetowe w przyszłości ? ) – czy lepiej poświęcić ten czas na negocjacje umów z dostawcami towaru ?

Jak założyć sklep internetowy ?

Wpisuj w google hasła tj.

– jak założyć sklep internetowy

– jak otworzyć sklep internetowy

jak założyć własny sklep internetowy

itp.

Wyników na takie zapytania otrzymasz kilkaset, będziesz miał z czego wybierać. Musisz jednak pamiętać że koszt zrobienia sklepu internetowego to dopiero początek.


Porady

Powiązane artykuły