Wycieczka do Przystani Świętego Mikołaja

W poniedziałek, 22 listopada dzieci z oddziału Ob i Oc Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Przystani Świętego Mikołaja, znajdującego się w miejscowości Piękna Góra koło Giżycka.

 

 

Na miejscu na wszystkich czekało wiele atrakcji w pięknej scenerii oraz magicznej, świątecznej atmosferze.

Pierwszą z nich był pobyt w Komnacie św. Mikołaja, który krótko opowiedział o zwyczajach świąt Bożego Narodzenia oraz o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Oczywiście spytał dzieci czy były grzeczne co potwierdzał sprawdzając je magicznym urządzeniem grzecznościomierzem.

Po rozmowie z Mikołajem dzieci zostały podzielone na dwie grupy, którymi zaopiekowały się Elfy. Pomocnicy św. Mikołaja zabrali dzieci do Fabryki Słodkości, gdzie wzięły udział w dekorowaniu świeżo upieczonych ciasteczek. Następnym odwiedzonym miejscem były Manufaktura Dźwięku, a także Poczta Bożonarodzeniowa, w której wszyscy mogli sprawdzić co dzieje się z listami wysłanymi do Świętego Mikołaja. Po kilku zabawach i eksperymentach część dzieci przygotowało swoje listy do Mikołaja z prośbami o wymarzone prezenty. Na zakończenie mali uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie teatralne w wykonaniu Elfów, które sprawiło im wiele radości. Wizyta u św. Mikołaja zakończyła się pysznym obiadem, po którym wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

Był to piękny dzień, który dostarczył wielu wrażeń i z  pewnością na długo pozostanie
w pamięci dzieci.

Joanna Dobrzyńska i Ewa Żamojtuk

 


Aktualności

Powiązane artykuły