W ramach spotkania MKF wyświetlony zostanie, budzący wiele emocji, film „Wszystkie nasze strachy”

W poniedziałek, 15 listopada, o godzinie 18.00 w gołdapskim Kinie Kultura w ramach spotkania Małomiasteczkowego Klubu Filmowego rozpocznie się projekcja filmu budzącego wiele emocji – film „Wszystkie nasze strachy”, który na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z aktorem Ryszardem Dolińskim, który w filmie zagrał rolę Starego Nowaka. Ryszarda Dolińskiego uczestnicy Małomiasteczkowego Klubu Filmowego mogli oglądać niedawno w produkcji „Czarna Dama”. Jest on również znany z występów w podlaskiej sadze „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”.

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego – zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę.

W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu.

Powiązane artykuły