Powiązane artykuły

24 komentarzy do “Sesja Rady Powiatu Gołdapskiego

 1. PARTYZANT

  KIEDY WRESZCEI POWIAT ZAJMIE SIĘ ULICĄ PARTYZANTÓW.
  DO ROBOTY WRESZCIE WZIĄĆ SIĘ.

 2. Rozumny

  Brawo za udostępnienie linka z transmisji z posiedzenia Zespołu ds. Sanitaryzmu! Mam nadzieję, że to szybko nie zniknie ze strony i nie będzie cenzury, jak to ma miejsce we wszystkich innych mediach. Może uda się dzięki temu obudzić paru ogłupionych przed media i pseudo ekspertów ludzi.

 3. kroś

  Dlaczego na Sesji nie było Pana Myśliwca i dlaczego nie przedstawił Radnym planu naprawczego spółki Goldmedica?Starosta pisze pisma do Burmistrza o wsparcie finansowe a nikt nie wie co dalej ze szpitalem? Kolejny miesiąc wypłata, za miesiąc kolejna Sesja kolejne pisemko do Burmistrza, czas leci, Gołdapianie bez szpitala.Jak długo te miernoty będą brały wypłaty za nic nierobienie?

  1. Swobodny

   @K(r)osiu/Ktosiu

   Moze najpierw uscislijmy, bo za duzo „minusow” pod twoim wpisem, i to chyba efekt „braku precyzji” w wypowiedzi, a rzecz jest istotna.

   Trzy-cztery dni przed rzeczona sesja (ktora miala byc „nadzwyczajna” – zapewne z uwagi na „donioslosc przedmiotu obrad”), p. Przedszkolanka (dziwnym zrzadzeniem losu pelniaca obowiazki Starosciny – albo „pani Starosty” – wedle uznania), zwolala nieformalne (albo i formalne, who cares, kogo to obchodzi) spotkanie wszystkich radnych.

   Azaliz nieprawdaz? 🙂

   Przedmiotem owego spotkania byla kwestia zaciagniecia przez Powiat/Starostwo kredytu, w kwocie trzystu tysiecy zlotych polskich (PLN), czyli jakies 75.000-80.000 „ojro”, na dosc enigmatycznie zdefiniowany cel: „ratowanie Szpitala”.

   Kilkoro radnych zaczelo zadawac pytania ponad 70-letniemu prezesowi spolki „GoldMedica” – na co ta kasiora pojdzie.

   Pan emeryt (Mr Mysliwiec) nie byl w stanie udzielic sensownej odpowiedzi na takie pytanie.

   Wobec powyzszego – ten punkt spadl z porzadku obrad, radni skasowali swoje diety, a prezes Mysliwiec – swoja pensje.

   P. @Ktos: myle sie? 😉

 4. Nierozumny ale empatyczny

  Do rozumnego
  A ja myślę, że to błąd.
  Ani redakcja ani rozumny nie maja wiedzy medycznej.
  Być może powstrzymacie kogoś kto chciał się zaszczepić, a później zachoruje.
  Weźmiecie to na swoje sumienia, czy wolicie się mądrzyć dla samego mądrzenia?
  Ryzykujcie swoim, a nie cudzym zdrowiem i życiem

  1. Proponuję raczej polemizowanie z tą wypowiedzią, niekoniecznie z redakcją…

  2. Swobodny

   „Ryzykujcie swoim, a nie cudzym zdrowiem i zyciem”.

   P. Nierozumny/empatyczny: czego sie p. boisz? (zakladam, zes zaszprycowany).

   To raczej niezaszczepieni powinni byc pelni obaw, ze zaszczepieni ich pozarazaja, sami bedac uodpornieni.

   Zycze udanego szczepienia: dawka trzecia – „przypominajaca”… dawka siodma – „uspokajajaca”… dawka dziesiata – „utrwalajaca”, dawka trzynasta – „wygladzajaca”, dawka osiemnasta – „mumifikujaca”, etc. etc.

   A wie pan, co gwarantuje na 100 proc., ze sie pan nie zarazi? – prosze przestac oddychac!

   dr Ojboli

   1. Ola

    Panu przydałaby sie dawka urozumniajaca. Pozdrawiam.

    1. Anonim

     Ola powinna jeść więcej kiszonej kapusty, kiszone ogórki to zwiększy swoją odporność i wyłączy telewizor bo tylko zabiera cenny czas np na czytanie!

    2. xyz

     Pani Oki. Każdy ma swój rozum i radzę się nim kierować. Jedni nie chcieli się szczepić inni to zrobili. I to każdego indywidualna sprawa. Może pani też przydałaby się dawka o której pani wspomina. Osobiście jestem po dwóch dawkach i nie zamierzam poddać się ani trzeciej, ani czwartej , ani żadnej następnej. Niech „minerale” z Warszawy wpierw dobrze przebadają te szczepionki a nie pakują je w ludzi. …..teraz za dzieci się biorą ….. To jest dopiero bezrozumne postępowanie. Pozdrawiam .

     1. eskulap

      Najlepiej zawinąć w derkę i na trzy „zdrowaśki’ do pieca chlebowego.

  3. Stop cov

   Dlatego jest tam wypowiedź lekarza a nie redakcji czy rozumnego. Proponuję obejrzeć

   1. Adam

    Jakiego lekarza? Pan Witczak jest biologiem, nie lekarzem.

    1. Anonim

     To jeszcze lepiej.

 5. ZM

  Mapa ilustrująca tę informację jest niestety przekłamaniem. To chyba nie wybrzmiało należycie podczas sesji, ale zaplanowany remont ulicy 1-go Maja nie obejmuje całej ulicy. Patrząc od strony miasta rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Świerkową. W związku z tym składamy do Rady Powiatu w Gołdapi petycję o remont całej ulicy 1-go Maja.
  Prosimy Państwa o podpisanie petycji.
  Link do petycji online:
  https://www.petycjeonline.com/remont_caejulicy_1-go_maja_w_godapi

  1. Podlasiak

   Panie radny Zbigniewie Mieruński!
   Zabieraj pan swoje petycje i nie niszcz kolejnej inwestycji. Już zrobiłeś krzywdę tysiącom ludzi blokując remont drogi 651.
   Gdzie te 350 000 zł na dokumentację obwodnicy którymi Pan się chwalił przed 2 laty?! Głosował Pan później za tym by te pieniądze przeznaczyć na nowy samochód dla Lutego i jego wycieczkę do Chin!
   Nieładnie panie Zbyszku! Czyżby to zdrada własnych obietnic i własnych wyborców?

   1. kuracjusz

    Panu Mieruńskiemu należą się słowa uznania. Będziecie Państwo Mu jeszcze wdzięczni za to co zrobił i robi w zakresie ul. 1. Maja.

    1. Swobodny

     Czyzby pani/panna W?

   2. Utracjusz

    Panie Mieruński, czy zechce Pan wszystkim wytłumaczyć gdzie się podziały pieniądze przeznaczone przez radę miejską w budżecie na 2019 r. na dokumentację wschodniej obwodnicy Gołdapi? I jak Pan głosował w tej sprawie?
    Czy prawda jest, że po wygranych przez Pana oraz Lutego wyborach te pieniądze zostały przeznaczone na nowy samochód dla burmistrza i wycieczkę jego i dwórek do Chin?
    Odwagi, szczerze! Ludzie czekają na odpowiedź a podobno to dla nich Pan tak walczył o te pieniądze!

 6. Julian

  Więc, według ciebie, jak masz problemy ze zdrowiem to idź do biologa po poradę? Dobrze zrozumiałem? To zatrudnijmy w naszym szpitalu biologów i szpital będzie funkcjonował!

  1. Sutkowski

   Nie, pójdę po teleporade do doktora Simona lub Grzesiowskiego. Na pewno pomogą mi kolejna dawką terapii genetycznej na chorobę o śmiertelności 0.02

 7. Joanna

  Z powodu, że pod artykułem Petycja w sprawie ulicy 1 Maja nie można komentować napiszę tutaj, że nigdy ale to nigdy nie podpiszę petycji której autorem jest pan Mieruński bo boję się, że zakończy się tak jak ze sprawą drogi 651 i gmina straci środki zewnętrzne a ulica 1 Maja z winy tego człowieka nie będzie wyremontowana. Żadnego podpisywania petycji pana Mieruńskiego nie będzie! Już raz pozbawił nas mieszkańców potrzebnej drogi 651, drugi raz się nabrać nie damy.

  1. santos

   Małostkowość .Nie podpisując petycji w sprawie drogi ,szkodzi /szkodzą /Pani / Państwo sobie i współmieszkańcom Podlasia.

 8. KTOŚ

  Kampania wyborcza pana Zbigniewa M właśnie się rozpoczęła!Poprzednia się udała, i się weszło do Rady i ma się stołek vice Przewodniczącego!tylko ,że przez ostatnie lata w tej radzie większość głosowań pan Zbigniew- NIE ODDAWAŁ GŁOSU czyli się wstrzymywał , czyli po prostu olewał problem!Teraz chce zakwitnąć na petycji. Czy pan Zbigniew zdaje sobie sprawę,że budżet na remont 1 Maja już zatwierdzony , a pan swoją petycją przedłuża o kilkaset metrów remont ulicy!Za jakie pieniądze ma być remontowana i skąd te pieniądze mają być i kiedy?? Czy pan potrafi liczyć czy tylko wzbudzać sensacje i dzielić ludzi dla własnych interesów- czyli nowe wybory za 2 lata trzeba czymś ZABŁYSNĄĆ! Panie Zbigniewie M- czas pana minął, nic pan nie zrobił dobrego a wręcz dużo złego. NIE MAMY WYREMONTOWANEJ 651 , NIE MAMY NOWEGO MOSTU NA UL KOLEJOWEJ, NIE MAMY WYASFALTOWANEJ ZATOROWEJ i przebudowanej GUMBIŃSKIEJ I części 1 MAJA!Niech pan zamilknie tak jak pan nie głosuje, a kasę za „pobyt” na sesjach pan bierze!Dość pana w polityce naszego miasta.