Podwyżki diet. Nie wszystko w rękach radnych

Gołdapscy radni zajmowali się między innymi opiniowaniem projektów uchwał o podwyżkach diet oraz podwyżce poborów burmistrzowi. By jednak nie było zbędnych dyskusji, zacytujmy na początku wymowny tytuł artykułu z dodatku „Gazety Prawnej” – „Samorząd i Administracja”:

 

„Rady nie mają wyjścia. Muszą podnieść zarobki włodarzom”. To jest nawiązanie do nowych przepisów, które w aspekcie poborów wójtów, burmistrzów i prezydentów są jednoznaczne.

Jeśli natomiast idzie o diety radnych to decyzja jest w ich rękach. Podczas ostatniej komisji, dotyczącej m.in. tego tematu, radni uczestniczący w posiedzeniu zdecydowanie wypowiedzieli się za podwyżkami swoich diet. Przeciwni byli tylko (również podwyżce poborów burmistrzowi) – Zbigniew Mieruński i Marian Mioduszewski. Czworo radnych nie uczestniczyło w posiedzeniu.

Radny Andrzej Tobolski nie mógł głosować, gdyż nie jest członkiem żadnej z komisji Rady Miejskiej.

Formalnie projekty zostaną zaakceptowane na sesji, która odbędzie się 30 listopada.

 

Podwyżka poborów burmistrza – projekt uchwały:

http://bip.goldap.pl/files/files/wynagrodzenie_burmistrz_projekt_2021-1%281%29.pdf

 

Podwyżki diet radnych – projekt uchwały:

Fot. pixabay.com

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Podwyżki diet. Nie wszystko w rękach radnych

 1. Marek

  Panie redaktorze, radni wcale nie muszą podnosić poborów włodarzom. Nikt ich do tego nie może zmusić. Mogą zagłosować przeciw. Będzie to skutkowało wydaniem przez wojewodę rozstrzygnięcia nadzorczego, którym to on podniesie zarobki zgodnie z ustawą. Jeżeli radni chcą się wpisać w pis-owsą narrację to będą głosować „za”. Tylko wtedy dla wszystkich mieszkańców będzie to znaczyć, że to oni podnoszą pobory swoim miernym włodarzom, którzy na taka podwyżkę nie zasługują.

  Ocena: 4.70/5. z 44 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   W punkt, p. @ Marek!

   A ja teraz z zupelnie innej beczki.

   Na czwartek platformersi z PO zapowiadaja spotkanie z poslica, poslem, i z „radnym wojewodzkim” Jaroslawem Sloma. Maja dyskutowac o inflacji, drozyznie, i roznych takich.

   Chwilowo – mniejsza o to, czy to ma sens.

   W tym spotkaniu, w goldapskim biurze poslicy, „moga brac udzial tylko osoby zaszczepione”.

   Jarq Slomo, kolego licealny: tobie naprawde az tak bardzo mocno odfastrygowalo?!

   Przewiduje uruchomienie „protokolu 7%” – w kontekscie wyborow za dwa lata.

   Dzizus! – jak to mozliwe, zeby az tak bardzo zdebilniec?!!

   Ocena: 2.74/5. z 34 głosów.
   Please wait...
   1. ktoś

    Masz Pan rację! Żałosne,że inteligentny facet- radny wojewódzki ma tak małą wiedzę na temat pseudo szczepionek i już jego partia tak segreguje.Ciekawe jest to, że tak mocno zaszczepieni 3 dawkami „boją” się przebywać z osobami niezaszczepionymi! Przecież są potrójnie chronieni to czego się boją? A tak prywatnie- Straciłam resztkę sympatii do radnego wojewódzkiego i jego partii.

    Ocena: 2.91/5. z 45 głosów.
    Please wait...
   2. Obserwator

    Swobodny, czy możesz chociaż raz napisać komentarz po polsku ?

    Ocena: 3.32/5. z 28 głosów.
    Please wait...
    1. Swobodny

     „Wie viele Sprachen du sprichts, sooft mal bist du Mensch”.

     Goede dag voor je! :-p

     Ocena: 3.32/5. z 19 głosów.
     Please wait...
   3. Rapot covid

    https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce–24-listopada-rekordowa-liczba-zakazen-covid-19,artykul,36486146.html

    Ocena: 2.71/5. z 14 głosów.
    Please wait...
    1. Tyfus

     Onet, WP itp. „wolne i wiarygodne” media, mistrzowie w sianiu paniki i wyjaśniania problemów przez ekspertów typu Simon, Grzesiowski i innych „naukowców” opłacanych przez firmy farmaceutyczne. Ale mimo to: są to tylko pozytywne przypadki stwierdzone testami, które do tego się nie nadają! I tak to się tworzy pandemie. A jak działają szczepionki, to może proszę porównać dane z zeszłego roku, kiedy ich jeszcze nie było. Dla ułatwienia…
     https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-liczba-zakazen-24-listopada-2020/lkvfq2r
     Jakieś wnioski?

     Ocena: 2.00/5. z 20 głosów.
     Please wait...
 2. Będę powtarzał ,że dopóki polityk nie poniesie odpowiedzialności za swoje czyny czy obietnice dopóty to kłamcy, oszuści , szkodnicy i populiści będą nami rządzili.
  Podaję konkretne przykłady: Pan Tomasz Luto obiecywał obniżenie wynagrodzenia burmistrza o 50 tys. zł rocznie, Tomasz Luto obiecywał zlikwidowanie zadłużenia (a je podwoił )
  Tomasz Luto obiecywał gabinety z lekarzami specjalistami, był przeciwny wykorzystywaniu samochodów służbowych do celów prywatnych itp.itd,
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.56/5. z 54 głosów.
  Please wait...
 3. Podatnik

  No to nasi radni już wiedzą, jak wyrównać sobie inflację na dietach i jeszcze nadłożyć kasiorki na zapas. A zrzucą się na to wszyscy gołdapianie. No, ale są to ludzie na czele z burmistrzem szczególnie zasłużeni (i „zarobieni”) dla rozwoju miasta – więc im się to po pis’owsku – „po prostu należy”.

  Ocena: 4.58/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 4. Łukasz

  Nowe przepisy dotyczące podwyżek uposażenia, proponowane i wprowadzane przez PiSowski rząd, tyczą się tylko kierowniczych stanowisk w samorządzie. I te rozporządzenia niestety trzeba zrealizować. Dobrze, że obie Rady proponują w swoich projektach uchwał najniższe możliwe podwyżki , dla pani starosty i pana burmistrza. Natomiast podnoszenie sobie diet przez radnych nie jest koniecznością wymaganą tymi nowymi przepisami, radni wcale NIE MUSZĄ sobie podnosić diet. I nie powinni, bo Rada ta pracuje dużo poniżej społecznych oczekiwań, z bardzo niewielkimi wyjątkami. Podniesienie sobie samym diet przy takiej pracy i takim zaangażowaniu uważam za skandal. Jeśli już podnosić (tylko nie tak, że np Przewodniczący otrzyma !!! ponad 3 tys. zł!!! a jego obaj zastępcy – powyżej 2 tys. zł) to pod koniec kadencji i na rzecz przyszłej rady.

  Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 5. Irek

  A może by tak zaproponować radnym zeby wysłać burmistrza na kilka lat w miejsce odosobnienia. To za te „zasługi” i wiarygodność. Co ja piszę? Tam powinni trafić prawie wszyscy radni

  Ocena: 4.85/5. z 26 głosów.
  Please wait...
 6. Życzenia

  Panie i Panowie radni Rady Miejskiej w Gołdapi obecnej kadencji
  Panie Burmistrzu Tomaszu Luto
  Pani WIceburmistrz Joanna Łabanowska
  Pani Skarbnik Edyta Rita Białek

  z kalendarza świąt nietypowych wynika, że w dniu 24 listopada świętujemy Dzień Buraka. Z tej okazji chciałbym Państwu w swoim imieniu i wszystkich przyzwoitych gołdapian życzyć wam, byście dostali w końcu to na co zasługujecie.
  Nie wyciągać łap po pieniądze, które wam się nie należą!

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...
  1. Rupert

   Dodałbym tu jeszcze sekretarz Anne Rawinis, no bo jak tak bez niej? Toż ona jest najważniejsza i najmądrzejsza 😉

   Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
   Please wait...
 7. Aniela

  Szkoda, że w materiale nie ma obecnych (przed podwyżką) stawek dotyczących diet radnych i uposażenia burmistrza. Można by było wtedy odnieść się od konkretów. Ale i tak wygląda to nienormalnie, zwłaszcza, że radnych żaden przepis nie zmusza do podwyżek. Robią to bo chcą. I jak tu na nich patrzyć przychylnym okiem, zwłaszcza kiedy tak pracują jak pracują ? Chyba po prostu uwierzyli, że naród gołdapski wszystko łyknie jak pelikan. Zobaczymy na sesji, jeszcze jest czas się opamiętać.

  Ocena: 4.70/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 8. Kazik

  Jak to jest. Tyle się mówiło o obniżce pensji burmistrza, nawet on sam to deklarował a teraz podwyżka? Rozumiem, że przepis każe, ale można najpierw obniżyć, nie? Wtedy można by podnosić. A już radni to sobie lecą w gumki, przecież ich żadne przepisy do swoich podwyżek nie zmuszają, sami sobie podnoszą, bo chcą. Śmierdzi to.

  Ocena: 4.70/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 9. Tomek

  No niestet byly wczesniej wprowadzane podwyzki od nieruchomosci smieci itd. argumentujac ze to dla miasta bedzie zloty interes. Niektorzy radni nawet mowili ze to takie nieznaczace kwoty. Teraz wiemy po co one byly robione na wieksze pensje diety. Co miasto przez to otrzyma dalej zamknieta grupe ludzi ktorzy prawie wszyscy mysla tylko o wlasnych korzysciach.
  Uwazam ze czynnosci wykonywane w radach samorzadowych powinne byc spoleczne , atym co zasluzyli sie powinno przyznawac sie nagrody.

  Ocena: 5.00/5. z 14 głosów.
  Please wait...