„PIORUNY” na Pucharze Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach

Oskar Kozłowski, zawodnik naszego klubu MUKS Piorun Gołdap zdobył złoty i srebrny medal podczas Finswimming European Junior Cup w Gliwicach.

 

 

 

W dniach 27-28 listopada w Gliwicach na 50-metrowej pływalni „Olimpijczyk”, odbył się Puchar Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach. Do Gliwic zjechali się najlepsi zawodnicy z 20 klubów, reprezentanci m.in.: Ukrainy (2 kluby), Białorusi (1 klub), Czech (2 kluby), Niemiec (4 kluby), Estonii (1 klub), Litwy (2 kluby) i Polski (8 klubów).

Te prestiżowe zawody, są rozgrywane w Gliwicach od wielu lat. Nasz klub, pod opieką trenera Adama Kozłowskiego, reprezentowali: Laura Kozłowska, Antek Kisielewski i Oskar Kozłowski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż była to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników tej dyscypliny w ich kategoriach wiekowych. Następnym krokiem będą może kiedyś Mistrzostwa Europy czy Puchar Świata, ale to jeszcze za kilka lat.

Nasi zawodnicy swoją postawą i wynikami pokazali, że są już gotowi na imprezy tak wysokiej rangi. Antek i Oskar rywalizowali w kat. D (rocz. 2008-2009), a Laura w kat. E (rocz.2010 i mł.). Płynęli te same konkurencje tj. 50 m BF, 100 m BF, 200 m BF i 400 m BF.

Dwa medale zdobył Oskar, jednak Antek i Laura, którzy rywalizowali ze starszym rocznikiem zajęli mocne pozycje poza podium i gdyby ich rocznik był oddzielony, to z pewnością wywalczyliby niejeden medal. W związku z tym, za rok liczymy na ich złote sukcesy. W klasyfikacji generalnej chłopców w swoich kat. biorąc pod uwagę tylko polskich zawodników, Oskar był pierwszy, a Antek drugi.

 

 

Wyniki naszych zawodników:

Oskar Kozłowski kat. D:
1 miejsce – 400 m BF,
2 miejsce – 200 m BF,
4 miejsce – 50 m BF,
5 miejsce – 100 m BF.

Antek Kisielewski kat. D:
4 miejsce – 400 m BF,
4 miejsce – 200 m BF,
6 miejsce – 50 m BF,
6 miejsce – 100 m BF.

Laura Kozłowska kat. E:
4 miejsce – 400 m BF,
5 miejsce – 200 m BF,
6 miejsce – 50 m BF,
6 miejsce – 100 m BF.

Gratulujemy podjęcia tak wysokiej rywalizacji, bardzo dobrych wyników i godnego reprezentowania naszego Kraju i Miasta. My tempa nie zwalniamy, jeszcze w tym roku zmierzymy się w Zawodach Międzynarodowych w Olsztynie w pływaniu oraz w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się 11-12 grudnia w Olecku. Dziękujemy za wsparcie i doping. Trzymajcie kciuki za nasze dalsze sukcesy.

Powiązane artykuły