Miś w roli głównej

„Miś jest mały i puchaty, / Miś jest fajny i kudłaty, / Miś jest gruby jak ta kulka / Miś zawsze się przytula. / Lecz czasami też tak bywa / Że się o nim zapomina”. Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3, jak co roku obchodziły „Dzień pluszowego misia”.

 

 

Świętowanie rozpoczęliśmy od wizyty w Bibliotece Publicznej. Dzieci rozpoczęły swoją wizytę od zapoznania się z historią święta oraz wysłuchania bajki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Następnie zatańczyły „Misiowy taniec” i spotkały się z „misiem Teodorem”, który wręczył im słodkie upominki.

Po zakończonej wizycie w Bibliotece Publicznej, dalsza część dnia w przedszkolu upłynęła na wspólnej zabawie i radości. Dzieci w maskach misia śpiewały piosenki, tańczyły, rozwiązywały zagadki i wyklejały szablony z misiem. Również wiele radości przyniosła sesja zdjęciowa w „Misiowej fotobudce”.

Przeżyty „Dzień pluszowego misia”, uzmysławia nam, że mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie, które kojarzą nam się z ciepłem i uśmiechem nie przemija.

 

Oddziały Przedszkolne

Wychowawczynie

 


Aktualności

Powiązane artykuły