Jaki będzie najodpowiedniejszy strój do chrztu dla chłopca?

Każdy chrzest wymaga odpowiedniej oprawy. Dawniej nie zastanawiano się za bardzo nad tym, w co ubrać małe dziecko na okazję tej ważnej uroczystości, ponieważ całą sprawę załatwiał becik. Klasyczne beciki stosowane były bez jakiegokolwiek podziału na płeć. Pasowały zarówno do chłopca jak i do dziewczynki. Dziś wybór strojów do chrztu jest o wiele szerszy. Jaki strój do chrztu dla chłopca wybrać, aby zaprezentował się elegancko i wytwornie?

 

 

Chłopięce kombinezony lub mini garnitury

Moda do chrztu zaczęła w ostatnich latach zmierzać w stronę pewnego rodzaju ekstrawagancji, z którą nie wszyscy się zgadzają, zwłaszcza starsze pokolenia narzekają na to, że stroje do chrztu stały się za bardzo ubogacone i snobistyczne, a nie o to przecież chodzi w samej uroczystości. Dużym powodzeniem cieszą się chłopięce kombinezony, zapinane na zamki błyskawiczne lub specjalnie zaprojektowane, niewielkie guziczki. Wiele z nich zwieńczonych jest doczepianą czapeczką, na której można zauważyć wykończenia na kształt uszek misia lub innego zwierzątka. Niektórym rodzicom tego rodzaju pomysły wydają się dość infantylne, nie zmienia to jednak faktu, że takie stroje do chrztu cieszą się ogromną popularnością. Wielu rodziców na strój do chrztu dla chłopca postanawia zamówić u krawca specjalny, mini garnitur – oczywiście w kolorze śnieżnej bieli. Takie rozwiązania bez problemu nabyć można także w sklepach internetowych z odzieżą dziecięcą.

 

Jak wybrać wygodny strój na chrzciny?

Trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach, dzięki czemu w czasie całej uroczystości nasze dziecko nie będzie czuło się mało komfortowo. Chodzi o to, aby:

–        strój nie był zbyt ciasny i opięty, ponieważ dziecko może reagować płaczem i rozdrażnieniem, najlepiej kupić lub zamówić strój o jeden rozmiar większy, aby dziecko zachowało swobodę ruchu

–        czapeczka w razie potrzeby pozwalała lekko rozluźnić swoje wiązania

–        wszystkie zamki zastosowane w projekcie były w pełni sprawne i w razie potrzeby dawały się lekko i płynnie rozpiąć

 

Ile mogą kosztować chłopięce stroje do chrztu?

Cena strojów na tego typu okazje uzależniona jest od wielu czynników. Na pewno taniej zapłacimy w sklepach odzieżowych, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Zamówienie u prywatnego krawca będzie nas już kosztowało trochę więcej. Szczytem szpanu jest dodawanie do strojów na chrzest specyficznych ozdób, charakterystycznych dla projektów przeznaczonych dla osób dorosłych, np. kryształków Swarovskiego. Na tego typu rozwiązania pozwolić sobie mogą jedynie bogaci rodzice.


Aktualności

Powiązane artykuły