Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”

Gołdapscy policjanci podsumowali przebieg kilkudniowej akcji „Znicz 2021”. Podczas tegorocznych działań podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży wieńców. Nie było również tragicznych wypadków drogowych. Na terenie powiatu policjanci odnotowali dwie kolizje, szkodę parkingową i zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę.

 

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2021” trwała od 29 października do 2 listopada. Na terenie powiatu gołdapskiego przebiegła bardzo spokojnie. Funkcjonariusze interweniowali w przypadku dwóch kolizji i jednej szkody parkingowej.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 29 października około 9:00 przy ul. Mazurskiej. Kierująca audi w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości oraz należytej ostrożności najechała na tył fiata, który jadąc od ulicy Gumbińskiej zatrzymał się i oczekiwał na możliwość jazdy na wprost (ponieważ auto jadące przed nim skręcało w lewo w ul. Przytorową). Kierujący byli trzeźwi, zatrzymano dowód rejestracyjny audi. 34-latka została ukarana mandatem.

Tego samego dnia około 17:40 na jednym ze sklepowych parkingów w Gołdapi, kierująca oplem cofając nie zachowała należnej ostrożności i uderzyła w zaparkowaną skodę. 69-latka jechała sama, była trzeźwa. Została przez policjantów pouczona.

Do ostatniego zdarzenia doszło w niedzielę 31 października kilka minut po 13:00. Na ul. Mazurskiej kierujący peugeotem wyjeżdżając z ul. Przytorowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi, którym kierował 48-latek i uderzył przodem swojego auta w jego prawy bok. Obaj kierujący byli trzeźwi. 20-latek za to zdarzenie został ukarany mandatem karnym.

Podczas tegorocznej akcji mundurowi nie odnotowali żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach. W trakcie działań policjanci skontrolowali 115 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 64 przypadkach ukarani mandatami karnymi, a w dwóch pouczeni. Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Pięknych Łąkach, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły