Dzień Kundelka w Oddziałach Przedszkolnych SP3

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub krótką sierścią- nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto.

Z okazji Dnia Kundelka wychowawczynie przedszkolaków przygotowały im pełne wrażeń zajęcia. Dotyczyły one tematu wszystkich piesków. Dzieci zapoznały się z różnymi rasami czworonogów, opisywały ich budowę anatomiczną i sposób zachowania, ale też uczyły się o pielęgnacji domowych pupili. Poruszony został też temat bezdomności zwierząt, maluchy chętnie wypowiadały się o sposobach pomocy kundelkom ze schronisk.

Dzieci otrzymały różnorodne zadania do wykonania: dopasowywały kształty psów na podstawie ich cieni, a następnie wykonały prace plastyczne związane z tematem zajęć. Przedszkolaki tworzyły psie kukiełki oraz maski i wyklejały podobizny kundelków imitacją futerka. Na koniec dzieci uczyły się piosenek związanych z Dniem Kundelka, a śpiewom i tańcom nie było końca.

W taki dzień jak ten wychowawcy uczą dzieci nie tylko okazywania dobroci i miłości wobec zwierząt. Uczą przede wszystkim odpowiedzialnego zachowania wobec nich. Pamiętajmy! Zwierzęta nie są przedmiotami, żyją i czują. Zadbajmy o nie, szczególnie o te bezpańskie i szczególnie teraz, bo bez naszej pomocy same sobie nie poradzą.

Przedszkolacy wiedzą, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość!

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły