Co z oświetleniem obwodnicy?

Chyba od tygodnia, mniej więcej tak, po zmroku wygląda oświetlenie obwodnicy Gołdapi przy wyjeździe na Olecko. Wydaje się jednak, że uwarunkowania prawne nie są przejrzyste, jeśli idzie o to, kto ma za to odpowiadać.


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Co z oświetleniem obwodnicy?

 1. kierowca

  Co tam obwodnica, ważne, że w Jabłońskich oświetlone jak należy w szczególności przy jednym z domów… niedługo w całej Gołdapi będzie ciemno jak w du… ważne że kasa się zgadza i jest SuperB.

  Ocena: 4.45/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 2. J

  Myślę, że za oświetlenie drogi odpowiada jej właściciel. W tym przypadku chyba GDDiK.

  Ocena: 3.53/5. z 15 głosów.
  Please wait...
 3. mieszkaniec Podlasia

  Z oświetleniem też są cyrki na Osiedlu Podlasie. Co trochę większy wiatr znika oświetlenie na całym osiedlu i standardem już potem jest, że nie ma go co najmniej 2-3 dni/ patrz dzień 19.11/. W tym roku takich sytuacji było już kilka.Moze ktoś to wyjaśnić o co tu chodzi, czy to awaria czy ktoś celowo je wyłącza?. Może tym zainteresowałby się Luto a przynajmniej radni którzy pochodzą z tego rejonu. Może wypada nacisnąć tym tematem zakład energetyczny. W dniu wczorajszym nie dość że mglisto,opady deszczu z wiatrem to jeszcze brak oświetlenia, tylko patrzeć jak kiedyś ktoś zostanie potrącony na poboczu i dojdzie do tragedii. Wtedy dopiero włodarze tym się zainteresują?

  Ocena: 4.80/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 4. Marian

  Nie tylko z oświetleniem jest problem. Zauważyliście może, że od dawna już w rejonach miasta podległych Spółdzielni kierowanej przez pana Józefa Wawrzyna jest bardzo brudno? Popatrzcie na tereny wokół bloków, także wewnątrz bloków a może przede wszystkim na okolice wiat na śmieci tej Spółdzielni. Tam jest bardzo brudno, i to nie od miesiąca – dwóch tylko już od kilku lat. Odnoszę wrażenie, że prezes Wawrzyn totalnie już olewa swoje obowiązki bo wierzy, że jest nietykalny i niezastąpiony. A widać i słychać, że nawet jako radny od kilku lat jest, co widać na Sesjach, kompletnie już do niczego. Ja bym już podziękował panu Wawrzynowi i za prezesowanie Spółdzielnią i za mandat radnego, bo widać, że już mu się kompletnie nie chce. Zasiadł i po prostu siedzi, nic z siebie nie dając. Czas to zmienić.

  Ocena: 4.31/5. z 35 głosów.
  Please wait...
  1. Darek

   Rzeczywiście jak się przyjrzy człowiek tym terenom Spółdzielni to trudno dostrzec gospodarza. A co do funkcji radnego to już dawno Wawrzyn nie kuma o co chodzi, widać to na każdym kroku a raczej niczego co by robił nie widać. Zresztą razem ze swoim podnóżkiem Janczukiem. Trzeba odmłodzić Radę.

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 5. Anonim

  Czy to decyzja Tomasza Luto?

  Za oświetlenie na terenie gminy odpowiada wyłącznie burmistrz. Tak mówią przepisy i nieważne jakiej kategorii jest to droga. Więc pytam głośno: kto podejmuje takie decyzje by wyłączać oświetlenie to na obwodnicy, to na ul Warszawskiej, to na Podlasiu, to na wioskach (oprócz Jabłońskich!)? Ciężko sobie wyobrazić by decyzja była podejmowana przez urzędnika na którego teraz będzie Tomasz Luto zwalał winę bez zgody pryncypała.
  (fragment usunięty przez redakcję)
  Ludzie, obudźcie się!

  Ocena: 4.59/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 6. ja

  Proszę napisać jaki ma sens oświetlenie obwodnicy,skoro tam jest zakaz poruszania się pieszym,rowerom a to co mi wiadomo to samochody posiadają oświetlenie a chociażby powinni takowe posiadać.

  Ocena: 2.29/5. z 14 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   @ „ja”

   Misiu Puszysty/Misko Puszysta?

   Po pierwsze primo ;-P
   A obywatela po paru glebszych, a obywatelke – ktora zasuwa z siatami z Biedry do domu z buta w kierunku Konikowa (sa takie obywatelki – sam widzialem), pan/pani spytala o zdanie, czy jest tam zbyt jasno, czy moze zbyt ciemno? tam jest takze przejscie dla pieszych;

   Po drugie primo ;-P
   Posiada pan/pani prawo jazdy? jezdzi pan/pani autem?

   Ocena: 3.86/5. z 7 głosów.
   Please wait...
  2. praktyk

   Życie i oszczędności zmuszą do wyłączeń energii/oświetlenia do niezbędnego minimum. Uważam , że oświetlenie obwodnicy powinno być włączone tylko w miejscach newralgicznych dla bezpieczeństwa i komfortu przemieszczania się pieszych i kierowców .

   Ocena: 4.20/5. z 5 głosów.
   Please wait...
 7. Anonim

  W obliczu kryzysu energetycznego, z którym zmaga się niemal cały świat, widmo wyłączeń prądu staje się coraz bardziej realne. Warto wiedzieć, czym jest blackout i jak należy się na niego przygotować.

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...