Banie Mazurskie. Od ziarenka do filiżanki

W dzisiejszych czasach, w natłoku nowoczesnych, technologii i multimediów, naturalna sztuka plastyczna zdaje się być dziedziną zapomnianą. Nie ma w niej prac jednakowych – każda różni się choćby jednym elementem.

 

 

Każda jest unikatowa – tak jak wyjątkowe były dzisiejsze korale, wykonane z kawałków juty, ziarenek kawy i sznurka jutowego. Biżuterię dla mam każde z dzieci wykonywało własnoręcznie, wykorzystując swoją fantazję twórczą.

Zajęcia plastyczne prowadzone w ramach projektu „Od ziarenka do filiżanki”, zrealizowano ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO- Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Dziękujemy dzieciom oraz paniom – Monice i Justynie, za udział w zajęciach , radosną atmosferę i uśmiechnięte buźki. Dzisiejsze spotkanie miało charakter nie tylko twórczy i eksperymentalny, ale przede wszystkim zabawowy. Mamy nadzieję, iż każda z mam będzie zadowolona z biżuterii, którą otrzyma

Powiązane artykuły