Zapraszają na otwarcie wystawy zatytułowanej „Trzy razy Gołdap”

W ramach cyklu „Nasze i nie nasze krajobrazy” Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej „Trzy razy Gołdap” . Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii K2 Domu Kultury w Gołdapi 20 listopada (rozpoczęcie – 18.00). Wystawa prezentowana będzie do 31 grudnia.

Cykl wystaw  „Trzy razy Gołdap”, został wymyślony i zainicjowany w 1999 roku przez Jarosława Jasińskiego. Ówczesne „Trzy razy Gołdap”, oznaczało różne podejście artystyczne trzech autorów, którzy w milenijnym czasie wypowiedzieli się w technice różnorodnej fotografii.
Historia sztuki zna wiele przykładów twórczości inspirowanej miejscem zamieszkania lub urodzenia – miejscem, które wypełnia wrażliwą przestrzeń tożsamości każdego człowieka, miejscem, które do końca życia pozostaje ważnym punktem odniesienia i wartościowania.

„Trzy razy Gołdap” z listopada 2021 roku to: historia, człowiek i krajobraz.
Chociaż wystaw inspirowanych ziemią gołdapską było już kilka, to po raz pierwszy podjęliśmy temat w którym głównym bohaterem jest konkretny człowiek, mieszkający od lat w Gołdapi, wypełniający jej przestrzeń swą aktywnością i codziennym życiem.
Na wystawie prezentujemy także czarnobiałe fotografie opowiadające o charakterystycznych miejscach miasta w tzw. wielokrotnej ekspozycji, która uzmysławia nam istnienie innych punktów widzenia i postrzegania, a przedwojenna Gołdap cyfrowo zrekonstruowana pokazuje swój szlachetny wizerunek. Tworzywem do poszukiwań stał się także opuszczony tartak – zakład pracy, który w krajobrazie Gołdapi istniał wiele lat i dał pracę wielu gołdapianom.

Łączenie krajobrazu z detalami architektonicznymi i swobodna wypowiedź podążająca już w stronę grafiki, to kolejna nasza propozycja na wystawie, która zjednoczyła 6 osób pod czułym i wnikliwym okiem instruktora.

Powiązane artykuły