Zgłoś rodzinę do programu SZLACHETNA PACZKA

OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE LUDZI W POTRZEBIE. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek.

Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

KOMU POMAGAMY

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i bez inicjatywy. Dajemy mądrą pomoc, czyli taką, która nie demoralizuje a daje szansę na zmianę. Do Paczki trafiają te Rodziny, dla których kontakt z Wolontariuszem oraz wsparcie w ramach Paczki będą wsparciem na drodze do samodzielności.

W procesie włączania Rodziny do pomocy w ramach Szlachetnej Paczki, Wolontariusze zwracają szczególną uwagę na:

  • historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji;
  • dochód przypadający na jednego członka rodziny;
  • postawę – czy Rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację;
  • przynależność do jednej z kategorii, które określają sytuację Rodziny.

ZGŁOŚ RODZINĘ DO PROGRAMU

Znasz taką rodzinę. Już dziś możesz ją zgłosić do programu. Jak to zrobić? Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy, przekaż formularz do koordynatora regionu – Konrad Kazaniecki – tel. 537-591-909.

Załącznik:

zgoda-rodziny

PRZYSZŁOŚĆ RODZINY ZALEŻY OD CIEBIE!

 

 

 

Powiązane artykuły