Turniej Szachowy w SP Grabowo

W sobotę, 23 października w Szkole Podstawowej w Grabowie odbył się „Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły”, którego organizatorem był trener i sędzia Lech Wronowski.

 

 

Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży oraz wyłonienie mistrzów szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 20 dzieci z klas II-VIII. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.

W grupie młodszej, najlepszym szachistą okazał się Mikołaj Sztabiński, uczeń kl. V i on otrzymał złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. W tej samej grupie wiekowej drugie miejsce uzyskała Zofia Markowska z kl. II, zaś trzecie Julian Piasecki z kl. III.

W starszej grupie zwyciężył Karol Brodowski, uczeń kl. VIII b, który otrzymał również złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. Drugie miejsce zajął Michał Sztabiński, trzecie Gabriela Misiewicz, oboje z kl. VIII a. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale.

W zorganizowaniu i przebiegu turnieju pomogli nauczyciele szkoły, czyli Jacek Brezgieł, Agnieszka Olszewska i Ewa Wronowska, zaś intendentka Monika Retel, zadbała o pyszny i zdrowy poczęstunek.

Lech Wronowski

Powiązane artykuły