Spotkanie z twórcami filmu „Czarna Dama”

W ramach projektu „Małomiasteczkowy Klub Filmowy w Kinie Kultura w Gołdapi”, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Dom Kultury w Gołdapi zorganizował w 13 października projekcję filmu „Czarna Dama” oraz spotkanie z jego twórcami.

 

Gościliśmy zatem: Łukasza Seweryńskiego – reżysera filmu, Mariusza Orzełka – odtwórcę roli komisarza Pierso oraz Huberta Buharewicza – kierownika produkcji.

Film „Czarna dama”, w reżyserii Krzysztofa Szubzdy i Łukasza Seweryńskiego, gościł już na ekranie gołdapskiego kina, jednak był wówczas na etapie początkowych zdjęć. Widzowie, którzy oglądali już pierwszy fragment filmu, mogli przekonać się, jak produkcja ewaluowała i dowiedzieć się, jak finalnie potoczyły się losy bohaterów. Film w stylistyce kina noir został w całości zrealizowany przez podlaskich twórców i ukazuje wielokulturowość, wieloreligijność oraz malowniczość Podlasia z okresu międzywojennego.

Goście Kina Kultura mieli okazję porozmawiać z twórcami „Czarnej Damy”. Dowiedzieli się wiele o specyfice pracy nad filmem historycznym, zgłębianiu wiedzy o epoce, pozyskiwaniu rekwizytów, a raczej eksponatów do filmu. Poznali też „smaczki” z planu filmowego, na którym pojawiła się większość cenionych podlaskich aktorów, między innymi Adam Woronowicz.

Nie obyło się bez akcentów gołdapskich, ponieważ reżyser filmu – Łukasz Seweryński jest gołdapianinem mieszkającym w Białymstoku, a jednym ze statystów był również gołdapianin – Marek Jurewicz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania oraz teledysku promującego film „Czarna Dama”

https://www.facebook.com/watch/?v=2141431119450377

 

Powiązane artykuły