Pijana przyjechała do sklepu po zakupy

Postawą godną do naśladowania wykazała się mieszkanka gminy Gołdap, która zabrała kluczyki pijanej kierującej i natychmiast wezwała policję. 42-letnia kierująca volkswagenem miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej doszło w sobotę (23 października) przed 13:00 w Grabowie (gm. Gołdap). Na parkingu jednego ze sklepów, chwiejąca się na nogach 42-latka wsiadła do vw Golfa i chciała odjechać. Na całe szczęście jej nieodpowiedzialne zachowanie zostało zauważone przez inną kobietę, która natychmiast zabrała jej kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę informując o wszystkim policję.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-latka chwilę wcześniej Golfem podjechała pod sklep, zrobiła w nim zakupy, po czym chciała odjechać. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że ma ona prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Oprócz utraty prawa jazdy, 42-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie i pochwałę zasługuje postawa kobiety, dzięki której nie doszło do tragedii na drodze. Przypominamy, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły