Oglądały, dotykały, wąchały, smakowały ziarenka pyłku, miód, wosk

W środę, 20 października, dzieci oraz zuchy z Gromady „Leśne ptaki” z werwą powędrowały ze Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi do siedziby Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Tutaj spotkały się z pszczelarzem Zdzisławem Zubrzyckim.

 

Uważnie słuchały opowieści o życiu pszczół oraz ich roli w przyrodzie i dla człowieka, oglądały prezentację multimedialną. Podczas spotkania dzieci wykorzystały wszystkie swoje zmysły: oglądały, dotykały, wąchały, smakowały ziarenka pyłku, miód, wosk. Uświadomiły sobie, że bez pszczół nie będzie życia, a pszczelarze najlepiej wiedzą, jak zajmować się tymi drobnymi, pożytecznymi owadami. Zachęcamy wszystkich do zdobywania wiedzy o pszczołach oraz zakładania kwietnych ogrodów wszędzie tam, gdzie jest choć trochę wolnej przestrzeni.

Panu Zdzisławowi Zubrzyckiemu serdecznie dziękujemy za ciekawe i owocne spotkanie.

Zajęcia z pszczelarzem odbyły się w ramach realizacji projektu „Spotkania z ekologią”.

Projekt „Spotkania z ekologią” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

 

Powiązane artykuły