Jesienne dekoracje do domu. Jak przygotować mieszkanie na jesień?

Można powiedzieć, że jesień się albo kocha, albo nienawidzi. Zwolennicy tej pory roku już od późnego lata zaczynają się przygotowywać na swój ulubiony okres czasu. Natomiast przeciwnicy będą z goryczą w sercu żegnać ostatnie promienie słoneczne, przygotowując się na istną mękę przez zimne pory roku. Zarówno jedna i druga grupa osób może skorzystać na tym czasie – w jaki sposób? Oczywiście w bardzo prosty! Klimat domowego ciepła i przytulności zbudują dekoracje do domu. Jakie wybrać na jesienne dni? Dowiesz się tego poniżej!

Jak zbudować przytulną, jesienną atmosferę?

Nie da się ukryć, że jesień to dość zimna pora roku, szczególnie w deszczowe dni. Jeżeli chcesz ocieplić klimat swojego domu, nie potrzebujesz wcale popularnego w filmach kominka. Wystarczy trochę dekoracji do domu, np. komplet miękkich i ciepłych koców oraz poduszek ozdobnych. Co ważne, poduszka dekoracyjna nie powinna pełnić tylko funkcji upiększających, a przede wszystkim te zapewniające komfort. Aby nadać jesiennego klimatu, wybierz poduszkę w stonowanych kolorach np. ciemnej zieleni. Do takiego odcienia dopasuj koc. Nie musi on być w identycznym kolorze. Wybierając stonowaną poduszkę, możesz dobrać do niej koc ze wzorami, przykładowo taki w różnokolorowe pasy.

Do tak ciepłego kompletu obowiązkowo musi pojawić się świeca. Zamiast wybrać zwykłą białą świeczkę, możesz zastąpić ją taką w dekoracyjnej obudowie, która wzbogaci wnętrze twojego domu. W czasie jesiennych dni pięknie będzie się prezentować świeca zatopiona w dzbanuszku. To niezwykle oryginalna i urokliwa dekoracja.

Dekoracje do domu. Odrobina jesieni w Twoim mieszkaniu!

Teraz przyszedł czas na ozdobienie ścian. Praktyczną alternatywą dla obrazów jest powieszenie na ścianach ram ze szkłem, w które sezonowo możesz wkładać nowe plakaty. Nic tak pięknie nie zdobi przestrzeni jak kwiaty. W czasie jesieni ciężko je dostać dlatego możesz uwiecznić je w postaci plakatów. Zjawiskowo będzie się prezentował plakat z grafiką kwiatu, wyglądający jak wyjęty ze starego zielnika. Oczywiście w czasie chłodnych dni herbata schodzi litrami. Aby zawsze była ciepła, zaopatrz się koniecznie w kubek z ocieplaczem, który będzie trzymał temperaturę napoju.


Porady

Powiązane artykuły