Wtorkowa sesja. Jakie gmina przewiduje podatki na przyszły rok?

Na wtorek, 26 października, przewidziano sesję Rady Miejskiej i uchwały podatkowe. M.in. w projekcie podatków od nieruchomości burmistrz zaproponował najwyższe stawki przewidziane przez ministra. Podatki w Gołdapi od kilku dekad są wysokie, ale część zainteresowanych spodziewała się, że m.in. COVID stanie się pretekstem do wprowadzenia ulg. Niżej propozycje podatków od nieruchomości i środków transportu. Link do transmisji i retransmisji: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

 

Propozycje podatku od nieruchomości

 

Propozycje podatków od środków transportu

 

Program sesji Rady Miejskiej

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

23 komentarzy do “Wtorkowa sesja. Jakie gmina przewiduje podatki na przyszły rok?

 1. wj

  Wielu zadaje sobie pytanie – za co my wszyscy płacimy najwyższe możliwe podatki?

  Spieszę z odpowiedzią – w końcu Gołdap to najlepsze miejsce do życia! To miasto słynące z najlepszych polskich szkół i uczelni, ​kilku centrów biznesowych, ​wielu atrakcji turystycznych i zabytków, niezwykłej, nienaruszonej przez człowieka natury – jezior, lasów, nowoczesnej i przyjaznej przychodni POZ oraz poradni specjalistycznych, ze znanego wszystkim szpitala z najlepiej wykwalifikowaną kadrą medyczną…

  Pozdrawiam.

  Ocena: 4.77/5. z 52 głosów.
  Please wait...
 2. Wojtuś

  Luto i tak powie, że to nie on podwyższył. Przecież to radni głosują

  Ocena: 4.85/5. z 55 głosów.
  Please wait...
  1. J

   W tym nieszczęsnym zdaniu jest niestety prawda. Co nie usprawiedliwia burmistrza, który jest projektodawcą uchwały.

   Ocena: 4.93/5. z 14 głosów.
   Please wait...
 3. Norbert

  Może któryś z radnych odważy się i spyta jaki jest stosunek burmistrza do poszczególnych podwyżek? Jakie zajmuje stanowisko w tej sprawie?. Oczywiście przed głosowaniem. Niech naród usłyszy jakie jest zdanie władzy.

  Ocena: 4.90/5. z 39 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   Stosunek Burmistrza do poszczegolnych podwyzek jest stosunkowo dwuznaczny. Zeby bylo co do gara wlozyc, to trzeba najpierw wylozyc… – a tak w ogole, to Magistrat sam sie wyzywi.

   Co do zajmowanego stanowiska w tej sprawie, pan Burmistrz oswiadcza, co nastepuje: – Mamy swietnych radnych, lokalna gospodarka kwitnie, a tubylcom zyje sie coraz dostatniej!

   A co do „Narodu”, to p. Burmistrz z cala stanowczoscia stwierdza, ze ma rzeczony narod w glebokim (ale rzeczywiscie doglebnym) powazaniu.

   ps. p. Sierzancie… – tyle wolnych stanowisk w magistracie; nie szuka pan aby jeszcze (niedo)rzecznika prasowego? 😉 polecam sie!

   Ocena: 4.76/5. z 33 głosów.
   Please wait...
 4. Pasażer na gapę do Ułan Bator

  Szanowny burmistrzu, szanowny przewodniczący, szanowna rado….słabi jestescie i bezradni. Obywatele zapamietają twórców tego skandalu a przede wszystkim nazwiska Luto, Hołdyński i innych bezradnych którzy zagłosują za tą uchwałą jako największą porażkę demokracji samorządowej. Dziękuję już za waszą, pozbawioną kompetencji władzę.

  Ocena: 4.92/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 5. Anonim

  Jak najszybciej odsunąć od WŁADZY burmistrza i cała radę! To najwięksi szkodnicy w długoletniej historii Gołdapi! Przed kolejnymi wyborami dokładnie sprawdzić u wszystkich kandydatów poziom inteligencji, kompetencje,wiedzę!

  Ocena: 4.82/5. z 45 głosów.
  Please wait...
 6. Towarzysz

  Czy można wiedzieć kto zaproponował najwyższe stawki podatków?
  Głupie pytanie, przepraszam. Zgodnie z polskim prawem projekt takiej uchwały może zgłosić tylko burmistrz. Więc najwyższe podatki w trudnym pandemicznym czasie zawdzięczamy wyłącznie Tomaszowi Luto!
  Luto to:
  – najwyższe podatki,
  – ogromne marnotrawstwo,
  – promowanie miernych cwaniaków,
  – kolosalne zadłużenie,
  – postępowania prokuratorskie,
  – rozbabrane i niszczejące inwestycje,
  – procesy sądowe liczone w dziesiątkach,
  – ogromny wstyd na całą Polskę

  Ocena: 4.90/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. Towarzysz II

   – no i jeszcze ekstra budżetowe, gołdapskie wydatki na niewymagalne w ramach samorządu, prywatne, wysokopłatne kursy do rad nadzorczych burmistrza i pań funkcyjnych z urzędu gminy.

   Ocena: 5.00/5. z 34 głosów.
   Please wait...
 7. Anonim

  Wladze w Goldapi szukaja teraz pieniedzy by zalatac braki lekkomyslnych wydatkow dlatego szykuja podwyzszki podatkow , oplaty uzdrowiskowe , wysokie oplaty za wywoz smieci, platne parkingi itd. Rozumiem nie byloby nic w tym zlego gdyby pienidze te byly dobrze wydawane na potrzeby rozwoju miasta tak aby wszyscy mieszkancy mogli z tego korzystac , by srdnia dochodow na mieszkanca wzrastala , by miasto stawalo sie atrakcyjniejsze bogatsze. Ale niestety pieniadze sa wydawane lekkomyslnie bo to nie moje i tak inni zaplaca a ja na tym nie strace moze jeszcze cos zyskam komu trzeba umorzy sie itd. To tak niestety jest jak typowni sa kandydaci do rady nieodpowiedzialni , typowani nie posiadajacy umiejetnosci tylko znajomosci. Dlatego prosze na przyszle wybory zglaszac odpowiedzialnych , gospodarnych kandydatow , nike powiazanych z ukladami.

  Ocena: 5.00/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 8. Uczestniczyłem w tej komisji ,ale bez prawa głosu. Wyraziłem swoje stanowisko ,że jestem przeciwny wszelkim podwyżkom podatków, ale byłem osamotniony. Zobaczymy na sesji..
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.67/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   To jest w ogole jakas paranoja!

   Wybrany legalnie, w legalnych wyborach, radny – jest sekowany przez wiekszosc z pozostalych czternasciorga radnych (15 minus Tobolski), przy kryminogennym (Ustawa o Samorzadzie Terytorialnym) udziale przewodniczacego Holdynskiego;

   Legalnie wybrany radny nie moze zostac dokooptowany do skladu jakiejkolwiek komisji, bo … NIE! … bo taka jest wola Sierzanta, i jego wiekszosciowego gremium samorzadowych muppetow (zdaje sobie sprawe, ze okreslenie „muppet” jest obrazliwe – okreslenie uzyte celowo).

   Na to wszystko patrzy Przewodniczacy tego antysamorzadowego cyrku, i nie reaguje, a wrecz popiera te paranoje…; nie reaguje tez organ nadzorczy, czyli „Olsztyn”…

   Takie rzeczy tylko na Mazurach!!! we w Goldapi!

   ps. we wtorek jest sesja – i szykuje sie kolejna goldapska rewelacja: budowa fermy fotowoltaicznej na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej (w obszarze chronionym „Natura 2000”); kupujcie popkorn…

   Ocena: 4.67/5. z 36 głosów.
   Please wait...
 9. Lokalny

  Nie dość że parking w mieście jest płatny i ludzie jadą i parkują gdzie nie ma opłat. I kasa ucieka z Gołdapi bo korporacje i tak tu praktycznie nie zostawiają pieniążków. Przez tan parking płatny ruch zakupowy w centrum zamarła, to jeszcze podatki zostaną zwęszone dla prowadzących działalność gospodarczą. No gratulacje pomysł „Super”.
  Dla przechodniów jeszcze opłaty wprowadzić trzeba za zdzieranie chodników.
  No ale jaki się co miesiąc dostaje stałą wypłatę to się tego nie rozumie 🙁

  Ocena: 4.71/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 10. Stefan Siarzewski

  Panie Mierunski, ale ty mnie zaimponowałeś. Tyle lat milczenia i wspierania burmistrzowskiej polityki, a w końcu przejrzałeś na oczy. No chyba, że to jakaś koincydencja z przyszłorocznym i wyborami.

  Ocena: 3.81/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 11. Jaruzel

  Burmistrz pouczający radnych, że przychodzą na sesję nieprzygotowani. O zgrozo…

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 12. Dieta radnego służy jako rekompensata za utracone zarobki w czasie wykonywania mandatu radnego ,podczas komisji czy sesji. A Przewodniczący Hołdyński od blisko 30 lat pobiera nienależne pełne wynagrodzenie w miejscu pracy tj. PUP oraz aktualnie ponad 2000 zł/miesięcznie jako samorządowiec. To są standardy ? Pan Burmistrz Luto wybrał kilku przedsiębiorców na wykonanie stawu i budowę domu, akurat takich ,którzy realizowali albo realizują gminne inwestycje na dziesiątki milionów zł. To są gołdapskie standardy !
  Odsunąć ich od koryta .
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.43/5. z 42 głosów.
  Please wait...
  1. obserwator gołdapskiej sceny politycznej

   Kolejny raz burmistrza zachowanie poniżej jakiejkolwiek skali poprawności, chamstwo, obłuda i prymitywność odpowiedzi z tym lekceważącym tonem. Radni ile jeszcze będziecie tolerować te chamskie zachowania, a już sarkazm i złośliwość w stosunku do Pana Tobolskiego o przywiezionych dwóch wywrotkach żwiru pod dom poniżej jakiejkolwiek normy przyzwoitości, po tych słowach głupie uśmieszki samego burmistrza i dwóch przybocznych pań.(fragment usunięty przez redakcję).

   Ocena: 5.00/5. z 27 głosów.
   Please wait...
 13. Anonim

  Ale ten burmistrz Goldapi to musi byc wielki prostak. Nie potrafi normalnie rozmawiac tylko warczy jak zly pies a zwlaszcza kiedy ktos o cos pyta. Ten czlowiek nie wie ze to ludzie wybieraja burmistrza i burmistrz powinien byc dla ludzi a nie odwrotnie. Jest beszczelny do osob ktorzy nie mysla tak jak on. Chcialby wszystkich podporzadkowac sobie. Kiedys naczelnika miasta przywozili z komitetu w teczce a teraz sa wolne wybory czasem zapomina sie. Zachowanie nie na miejscu obojetnie co mysli o Panu Tobolskim ale Pan Tobolski wystepuje w roli swoich wyborcow i nalezy rozmawiac i odpowiadac troche innym jezykiem.
  Pozdrawiam i zycze nastepnych trafnych wyborow.

  Ocena: 5.00/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. J

   No i to familiarne zwracanie się do podwładnych, typu: „Kasia, zapisz”, „Aniu… , itd. A może podwładni sobie tego nie życzą, zwłaszcza publicznie, na sesji? To nie herbatka u wujka Władka. To Sesja.

   Ocena: 5.00/5. z 30 głosów.
   Please wait...
 14. Irek

  Należy dodać tylko że wykonawca domu we Włostach (fragment usunięty przez redakcję) to musi być super fachowiec którego trzeba polecać. Bo wybudować w dzisiejszych czasach taki dom za 50 tys. to rekord świata. Mój kumpel za takie pieniądze wykonał teraz garaż.

  Ocena: 5.00/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 15. KTOŚ

  Szanowni Państwo!Radny Tobolski od chwili wejścia do Rady chce pracować w komisjach, mieć wpływ na treść proponowanych uchwał, chce pracować dla dobra mieszkańców!Kolejny raz radni od burmistrza NIE POZWALAJĄ radnemu Tobolskiemu pracować w komisjach. Proszę redaktora o nazwiska radnych- którzy blokują od miesięcy możliwość pracy w komisjach radnemu Tobolskiemu.Tych radnych NIGDY WIĘCEJ W RADZIE MIASTA!to lenie, bez pomysłów na ulepszenie życia Gołdapianom. Siedzą cicho tylko rękę podnoszą zgodnie z linią burmistrza. To są szkodniki.

  Ocena: 4.75/5. z 32 głosów.
  Please wait...
  1. Afer D

   Koniecznie! Te nazwiska ludzi, którzy boją się p. Tobolskiego w komisjach trzeba powtarzać i powtarzać, wymieniać, udostępniać. Aż do wyborów! Nigdy więcej takich ludzi w tej Radzie.

   Ocena: 4.74/5. z 31 głosów.
   Please wait...
 16. Sędzia D

  Informacja dla wszystkich mieszkańców. Wniosek o włączenie do porządku obrad punktu o rozpatrzeniu członkostwa pana radnego Tobolskiego w komisjach Rady miał następujące wyniki głosowania: ZA włączeniem tego wniosku: Chmielewski Marian, Zbigniew Makarewicz, Marian Mioduszewski, Krystyna Sadowska, Andrzej Tobolski, Monika Wałejko. PRZECIW włączeniu punktu pod obrady byli: Teresa Dzienis, Wojciech Hołdyński, Zdzisław Janczuk, Janina Pietrewicz, Zofia Syperek, Józef Wawrzyn, Marek Zajączkowski (któremu się bardzo dziwię bo doświadczenie ma niewielkie w radzie a już tak daleko idące personalne wnioski wyciąga!!!) . WSTRZYMALI SIĘ: Wioletta Anuszkiewicz, Zbigniew Mieruński. Wniosek nie został przyjęty. Nazwiska osób które głosowały przeciw i wstrzymały się nie powinny już nigdy znaleźć się na listach wyborczych.

  Ocena: 4.61/5. z 23 głosów.
  Please wait...