Festiwal „Wędrujące Ale Kino!” po raz kolejny w Gołdapi

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu Filmów Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!”. Projekcje filmowe odbędą się online w szkołach i przedszkolach gminy Gołdap.

 

Kolejna edycja festiwalu filmowego „Wędrujące Ale Kino!” odbędzie się 18 i 22 października. Inicjatywa skierowana jest do młodych entuzjastów dobrego kina z mniejszych miejscowości, którzy ze względu na miejsce zamieszkania bywają wykluczeni z uczestnictwa w dużych wydarzeniach kulturalnych.

Objazdowa wersja słynnego poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych kinomanów z mniejszych miasteczek, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do ambitnego repertuaru filmowego.

Program wydarzenia składa się z sześciu starannie wyselekcjonowanych, pełnometrażowych produkcji, które zdobyły uznanie szerokiej publiczności w trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu Ale Kino!. Wśród nich można znaleźć wartościowe propozycje zarówno dla najmłodszych („ELLA BELLA BINGO”, uhonorowana nagrodą publiczności za najlepszy film festiwalu Kino Dzieci 2020), jak i nieco starszych widzów („MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY”, który zdobył m.in. prestiżową statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej). Zróżnicowana tematyka repertuarowych filmów dotyka kwestii bliskich młodemu odbiorcy: godzenia się z chorobą bliskiej osoby („SALON ROMY”), siły siostrzeńskiego wsparcia („SIOSTRY. LATO NASZYCH SUPERMOCY”) czy próby naprawienia rodzinnych więzi („SZCZĘŚCIARA”).

Festiwal Wędrujące Ale Kino! będzie miał miejsce w Białowieży, Chełmku, Cieplewie, Czarnkowie, Gołdapi, Hajnówce, Lipnie, Pacanowie, Rydułtowach oraz Zbąszyniu. Z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną i dbałość o bezpieczeństwo oglądających festiwal po raz kolejny odbędzie się w trybie online.

Od 6.10.2021 r. zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej www.wedrujace.alekino.com. Tam znajdują się wszelkie potrzebne informacje dotyczące programu i ciekawostki o filmach.

Powiązane artykuły