Dzień Edukacji Narodowej w Boćwince

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Od samego rana czuć było w szkole wspaniałą atmosferę.

Panie sprzątające witały wszystkich serdecznym uśmiechem. Chłopcy w białych koszulach, cudownie ubrane dziewczęta, wystrojone przedszkolaki – wszyscy pełni optymizmu i radości podążali na salę gimnastyczną, żeby złożyć swojej ukochanej pani życzenia z okazji jej święta.

W uroczystym apelu oprócz pracowników szkoły, uczniów i rodziców uczestniczył także prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap Piotr Wasilewski, który podziękował wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Jak co roku pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom.

Rada rodziców przygotowała cudowną niespodziankę. Przewodnicząca Rady Rodziców w pięknych słowach wyraziła wdzięczność za serce i zaangażowanie z jakim pedagodzy obchodzą się z dzieci. Nie zapomniano również o naszych wychowankach, bez których nie byłoby tych wspaniałych chwil. Mogły one liczyć na pyszne cukierki. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne w przepięknej piosence specjalnie przygotowanej na Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4-8 w zabawny sposób zaprezentowali trud pracy nauczyciela.

Podczas apelu rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. „Portret nauczyciela”. Prace zostały nagrodzone w trzech kategoriach :

Klasy 1-3

1. Mikołaj Jarmołowicz

2. Alan Żurawski

3. Karol Jurgielewicz

Wyróżnienie: Maciej Czernek

Klasy 4-8

1. Lena Waszkiewicz

2.Oliwia Waszkiewicz

3. Klara Bartoszewicz

Wyróżnienia: Aleksandra Wałejko, Julia Bornejko, Martyna Treter, Kornelia Drachal

Przedszkole

1. Wiktor Wałejko

2. Zuzanna Namiotko, Wojciech Janicki

3. Lena Żeleźniak, Franciszek Żeleźniak

Wyróżnienie: Jakub Czernek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Prace sprawiły nauczycielom wiele radości a werdykt był trudnym orzechem do zgryzienia.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy oraz sukcesów w życiu prywatnym. Niech każdy dzień będzie dla Was powodem do satysfakcji i spełnienia.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły