Certyfikat „Zakup prospołeczny” dla FRRG podczas II Gali Ekonomii Społecznej

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap otrzymała certyfikat Zakup prospołeczny w czasie II Gali Ekonomii Społecznej w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w ramach VIII obchodów  Warmińsko-Mazurskich Dni z Ekonomią Społeczną, która odbyła się 8 października w Olsztynie.

 

Czym jest znak Zakup prospołeczny?

Posiadanie Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” wyróżnia wybrane jednostki spośród podmiotów ekonomii społecznej działających na danym terenie. Przyznanie znaku to wynik dbałości o stałe umocnienie rangi i wizerunku podmiotów ekonomii społecznej jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Certyfikacja efektywnie wspomaga działania prowadzone przez odznaczone podmioty ekonomii społecznej w zakresie marketingu i public relations.


Celem gali jest uhonorowanie jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych przedsiębiorstw, szkół, a także podmiotów ekonomii społecznej  poprzez przyznanie nagród i wyróżnień za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju sektora ekonomii społecznej  na Warmii i Mazurach. Jednocześnie organizowane przedsięwzięcie jest formą zachęcenia  ww. instytucji  do dalszej współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej oraz promocji ekonomii społecznej w województwie warmińsko-mazurskim. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap doceniona została za usługi grawerskie oraz reklamowe w obszarze turystyki, które pozwalają na sfinansowanie Gołdapskiego Funduszu Stypendialnego. Fundusz promuje osoby niezamożne, aktywne w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, osiągające sukcesy w szkole i poza nią.


Gala jest doskonałą okazją do pokazania tych działań, które na co dzień są niezauważane. Fundacja otrzymała wyróżnienie za wysokiej jakości spersonalizowane produkty.  – To wspaniała okazja do uhonorowania, wyróżnienia, podkreślenia roli tych wszystkich, którzy pracując, ucząc się czy działając nie zapominają o potrzebujących. Mnóstwo miłych i wzruszających chwil – pisze na swoim koncie w mediach społecznościowych Jolanta Piotrowska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego .

Gala była transmitowana na Youtube, natomiast gołdapski akcent dostępny jest pod linkiem

Powiązane artykuły